| gina1999 a întrebat:

As dori un sfat, prietenul meu s-a despartit de mine si acum sufar foarte mult si vreau ceva sa fac ca sa ne impacam deoarece am pus mult suflet si dragoste in relatia noastra.Sa despartit prin mesaj find suparat ca seara inainte de despartire mi-am pus un status ceva legat de afectiune, adica i-am dat de inteles ce vreau de la el.Si dimineata imi vine mesajul de despartire ca s-a saturat de relatia asta, ca nu stie cum sa faca mai bine sa ne despartim sau sa luam o pauza mai lunga, caci cu citva timp inainte am luat o pauza dar a fost scurta ca nu rezistam amindoi unul fara celalalt.Eu m-am inervat ft tare si i-am scris inapoi ft urit cu prostii si i-am spus ca daca vrea sa ne despartim dar nu stie cum sa-mi spuna pai sa-mi spuna acum in fata.Cind l-am intrebat de ce vrea sa ne despartim mi-a spus ca de cind am intrat la universitate eu m-am schimbat mult, am facut multe lucruri care lau facut sa se indeparteze de mine, ca vrea putina libertate ca si asa are putin timp liber.Lam intrebat daca mai are sentimente a spus ca da, insa nu destule pentru o relatie normala.eu stiu ca el are sentimente, cred ca este putin confuz sau poate ma insel.Problema este ca eu mereu il faceam gelos, eram suparata pe el ca numi oferea destul timp si atentie, si in loc sa-i spun in fata aceasta eu imi puneam pe facebook poze mai sexy, vorbeam despre baieti si pe dinsul acest fapt la indepartat.Ma sters din facebook, nici nu ma suna, nuci numi scrie nimic.Eu o zi dupa despartire i-am scris ca poate merita relatia noastra o a doua sansa insa el a spus ca nu, dar eu nu pot sa accept, vreau sa lupt pina la capat ca mai tirziu sa numi para rau ca nu am facut-o insa nu stiu cum.Asa imi vine sa ma duc la el sal imbratisez, asa de mult imi lipseste.Eu curind am examene si vreau sa-l sun sa-i cer niste casti si vreau atunci la acea intilnire sa fac ceva, sa mai vb inca odata in fata, ochi in ochi deoarece despartirea practic a fost online, cind o sa-l vad o sal sarut imediat vreau sa vad raectia sa simt ce simte el fata de mine, asa o sa-mi dau seama mai bine.Pe facebook sia pus un status un cintec in care se spune ca dragostea lui a murit facind aluzie la mine ca eu merit pe cineva mai bun, ca imi doreste bine si i-si cere scuze.Eu cred ca el la fel supera totusi am fost impreuna un 1 jumate, si daca si la pus si sta pina acum lui nu-i este indiferent. Pina la ziua ceia in care vreau sa-l sun pentru casti mai sint 10 zile, in aceste zile nu vreau sa am nici un contact cu el, sa nu ma uit la el pe profil, sa nu-i scriu sa vb cu el, ma gindesc ca poate in acest timp el o sa reflecteze mai bine, o sa-si puna gindurile in ordine si poate ceva se va schimba. Vreau sa-l sun pe un prieten de-al lui cu care ma intelegeam ft bine sal intreb pe el daca merita eu sa lupt pentru relatia noastra sau nu.Ma simt disperata fiindca asta sa intimplat asa brusc, nu ma asteptam.Eu i-am spus ca sint dispusa sa ma schimb, sa nu repet acele greseli si intr-adevar sint dispusa insa nu stiu ce el va face.Pe alta parte as vrea sa ma vad chiar mine cu el, vreau sa-l vad in fata sa vb cu el, insa cred ca nu este cea mai buna idee, fiindca trebuie sa las timp ca spuritele sa se raceasta insa imi este frica sa nu apara altcineva in viata lui.Il iubesc mult si nu vreau sa ma las batuta, vreau o alta sansa pentru relatia si dragostea noastra fiindca stiu ca daca o voi primi va fi totul minunat caci am realizat si constientizat unde am gresit.Astept sfaturi de la cineva care poate a mai trecut prin asemenea situatii si poate sa ma ajute sa-mi spuna cum mai bine sa procedez

5 răspunsuri:
| Bbiiaannccaaa a răspuns:

Din cate am inteles tu il iubesti foarte mult. Greselile produse, respectiv pozele, vorbirea despre alti baieti in prezenta lui l-au deranjat. Ar trebui sa incerci sa te schimbi, sa ii demonstrezi ca te-ai schimbat si ca merita sa o luati de la inceput promitandu-i ca greselile produse nu se vor mai repeta. Povestea ta nu este una in care nu se regaseste nimeni, majoritatea ne regasim dar trebuie sa ne schimbam happy Eu te inteleg perfect si nu te condamn! Sper ca ti-am fost de folos. Ideea este ca trebuie sa ii demonstrezi ca-ti pasa de el, ca-l iubesti si ca te-ai schimbat! Bafta

| 4drian a răspuns:

Viata merge inainte.las-o asa cum a cazut, nu te mai amagi. daca vroia sa-ti dea afectiune era mai atent dupa acel status,nu se supara, chiar se schimba, devenea mai atent cu tine. Inseamna ca intr-adevar va trebuie o pauza.

| ribanutza35 a răspuns:

Se vede ca esti o persoana luptatoare si careia nu-i place sa piarda(si asta e bine). Cred ca cel mai bine ar fi sa vorbiti o data intre patru ochi si sa va intelegeti daca mai tineti unul la altu si ar trebui sa va continuati relatia.cred ca daca chiar ar tine la tine nu tear parasi, din punctu meu de vedere cred ca ar trebui sa vorbiti si daca acesta refuza sa mai fiti impreuna cred ca ar trebui sa treci mai departe.Probabil tiar lua ceva dimp daca chiar ti la el dar cu siguranta vei trece peste asta.Eu iti urez multa bafta!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Din povestea asta reiese ca el e genul mai indiferent si rece intr-o relatie; tu l-ai tachinat facandu-l gelos,iar el a luat asta ca pe un afront.

Tu trebuia sa vorbesti cu el despre nepasarea lui, nu sa il provoci. Aveati, totusi, 1 an jumate impreuna...

Eu zic sa il lasi in pace deocamdata si nu te umili pentru o reimpacare.

E clar ca niciunul nu stiti ce vreti sau ce simtiti.

| gina1999 explică (pentru Bbiiaannccaaa):

De iubit il iubesc la nebunie foarte mult si stiu ca si el ma iubeste pur si simplu este confuz,azi nu am rezistat si l-am sunat in privinta castilor si i-am spus ca vreau sa ne vedem sa vb despre noi,nu era asa categorit a zis ca vom vb cind ne vom vedea si de casti a spus ca mi le da,adica ma va ajuta cu aceasta,nu stiu ce va fi dar sper sa ne impacam,i-am spus ca stiu unde am gresit si ca nu se va mai repeta,astept mai repede ziua in care ne vom vedea,si da el e o persoana care nusi manifesta foarte mult sentimentele dar oricum cind o face se vede se simte cind omul te iubeste sau nu,dar de pauza nu vreau sa aud caci am incercat odata si am ramas la concluzia ca pauza departeaza mai tare,insa daca el o va cere o voi accepta caci nu vreau sal pierd, eu numi imaginez pe altcineva alaturi de mine si nici nu vreau, merci tuturor de sfaturi