| Sov95 a întrebat:

As putea spune ca sunt intr-o situatie dificila de genul 'Caut o prietena si nu gasesc, toate fetele sa apeleze la mine!'

Prima intrebare este de unde dracului sa cunosc eu alte fete. In afara de cele din liceu care circula in clasicele grupulete 'defensive' nu stiu de unde as putea sa mai cunosc pe cineva?

Mda; sunt foarte ciudat, stiu. Intrebarea care urmeaza este cea mai... ciudata intrebare din istorie (cred): CE ii spun unei fete? Adica, despre ce Dumnezeului sa vorbesc cu ea? Inteleg ca trebuie sa vorbesc cu ea, dar nu stiu despre CE!

Stiti, am 15 ani si nu am avut niciodata o relatie si... exceptand faptul ca deja sunt tare curios, simt nevoia de a avea pe cineva alaturi cu care sa imi petrec timpul. Asa ca ORICE fel de sfat este binevenit.

Multumesc!

2 răspunsuri:
| Honeybunny a răspuns:

Nu ai prea auzit intrebari ciudate din istorie, vad.
Pai cele mai multe fete si ce mai usor ajungi sa vorbesti cu ele este de obicei la petreceri/majorate.sau la intalnirea grupului tau de prieteni cu un alt grup de prieteni in care sunt si fete dragute.sau in parc atunci cand mergi cu,stiu eu, rlele, cu bicicleta.sau daca joci un sport si mergi in ceva curte a unui liceu sau a unei scoli. fete sunt peste tot.presupunem ca ai gasit o fata.si trebuie sa comunicati.sa nu minti sa pari mai grozav, fetele isi dau seama mereu dar ft putine spun ca si'au dat seama de teama sa nu supere baiatul dar e aiurea oricum.incearca sa gasesti subiecte interesante pentru amandoi sau sa balansezi asta printr-o discutie scurta despre jocurile tale video prferate si culorile ei preferate de lac de unghii. povestiti despre scoala,profesori,note,activitati,intamplari amuzante, interese, planuri, excursii,mancare,istorie, vreme,bloguri,muzica,produse, magazine, obiceiuri personale etc. sunt o gramada de subiecte pe care le poti deschide.gandeste'te de acasa ce sa'i povestesti pentru momentele in care va blocati sa nu fie prea penibil in caz ca se intampla asa ceva.succes!

| blondu_9020 a răspuns:

Uite frate da-mi add rubio_blondu2000 si te ajut eu.ai incredere.am mai ajutat multe persoane care erau in situatia ta.am si experienta.da-mi add cu ce-a mai mare incredere