| OnlyHope a întrebat:

As vrea o parere in legatura cu un baiat de la liceu, cu un an mai mare ca mine, cu care am vorbit de vreo 3 ori pe mess. El cred ca stie cum arat de pe fb ( de unde, de altfel, a luat si id-ul meu) si ca eu sunt cea cu care a vorbit pe mess, caci mereu cand ma vede prin liceu se uita la mine. La inceput, cand vedeam ca se uita la mine, ma faceam ca nu-l vad, insa in ultimul timp, cand il vad prin liceu, mai mult sau mai putin intamplator, a cam observat ca ma uit destul de mult la el. Gen odata ma plimbam cu o colega pe la el la etaj (pentru ca asa a vrut ea) si tocmai atunci a iesit el din clasa (si, implicit, m-a vazut), alta data ma plimbam la mine pe etaj (tot cu aceiasi fata laughing) si statea el langa balustrada si iar m-am uitat la el si el la mine, insa azi, cand iar ma plimbam straight face cu aceiasi fata si inca una straight face la mine pe etaj el si clasa lui asteptau sa intre la cabinetul de informatica, si chiar cand am dat coltul pe coridorul repsectiv (ca daca stiam ca el e acolo nici ca ma mai duceam) si el se tot uita la mine si vorbea cu un coleg de-al lui si eu m-am oprit si le-am zis fetelor sa ne intoarcem, dar ele "nu si nu" si pana la urma ele au continuat plimbarea iar eu m-am intors straight face

Acum, dupa toata aceasta lungaaa si plictisitoare poveste, iata si intrebarea: el, din toate privirile mele si mai ales faza de azi crede ca-l plac? worried Adica s-o fi gandit ceva de genul "Asta a venit aici intentionat sa ma vada pe mine si dupa a plecat" sau "Asta cand m-a vazut a plecat ca n-a vrut sa dea ochii cu mine" straight face Poate ca ma gandesc cam prea departe, dar n-as vrea sa creada ca-l plac, cu atat mai mult cu cat chiar il cam plac... I don't want to see Am vrut de mult sa vorbesc cu el si sa-i spun"Stii, am vorbit pe mess", dar n-am avut curaj.

Si inca o intrebare: de ce eu, in loc sa ma gandesc la invatat, [ca de-abia ce-am inceput liceul straight face], ci ma gandesc la baieti?! Multumesc pentru ca ati citit tot si ca mi-ati raspuns. Apreciez bunavointa!

3 răspunsuri:
| Lavinia218 a răspuns:

Daca nu ai curajul sa ii spui in fata ca il placi. spune-i pe mess.

| Georgeeeeeeeee a răspuns:

Cred că e reciprocă treaba. şi e interpretabil, nu ai de unde să ştii dacă a crezut că e o chestie random sau chiar a zis că erai acolo special pentru el:]

| MariusCs a răspuns:

Daca vezi ca nu zice nimic, ar fi bine sa faci tu pasul si sa ii spui cal placi, pana nu o sa fie prea tarziu si o sa ati para rau cum mi s-a intamplat mie.