| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata si imi place de un baiat in clasa cu mine >:". (Sunt in clasa a9a ) imi place foarte muult de el si nu stiu daca si el ma place. Eu vin din alt oras si nu prea avem prieteni comuni ca sa pun pe cineva sa l intrebe. El imi zambeste se uita cateodata la mine, e politicos cu mine, e putin mai nebun >:" si foarte amuzant.Sta in apropiere de mine si cateodata merg cu el si cativa prieteni acasa. Treaba e ca noi nu prea am vorbit asa mult de cand a inceput liceul... adica in vacanta il mai bagam eu in seama pe mess si m-a intrebat daca am prieten i-am zis nu iar apoi el a spus"poate itit gasim pe cineva la liceubatting eyelashes" eu nu stiu ce sa cred prin asta adica ori a vrut ca se ofere el sau sa fie dragut cu mine? cum pot sa ma apropii mai mult de el si sa i zic ca l plac >:". adica nu vreau sa ma creada o disperata

4 răspunsuri:
| PerfectInsanity a răspuns:

In general nu e bine sa fii cu baieti de la scoala sau vecini pentru ca atunci cand te certi cu ei va fi nasol rau de tot. Am patru colegi, doua fete si doi baieti care au fost cuplati si acum se evita intre ei cat pot de mult, se vorbesc urat unul pe celalalt si tot asa. E nasol, pentru ca te va si rani daca se va intampla asa, eu zic sa nu fii cu el

| apostolrazvan10 a răspuns:

BUNA! Fa-ti curaj si intreaba-l daca ii place sau invita-l in oras la un suc si atunci ar trebuie sa-ti dai seama daca te place. BAFTA

| Stanescu_Alina_1977 a răspuns:

E asa de greu sa-l intrebi? hai, serios acum, cand eram eu in clasa a9a la liceu, nu aveam mess, facebook, etc.Mergeam la persoana respectiva si il/o intrebam daca vrea sa iasa in oras. daca ezita sa dea raspunsul, clar nu vroia.Mai ales ca mergeti mai multe persoane acasa, de ce nu intrebi? Simplu.Si asa ii vezi si reactia.

| elleme a răspuns (pentru Stanescu_Alina_1977):

Eu sunt mai timida de fel... adica vreau sa ma apropii mai mult de el si apoi sa il intreb fiindca el are deja un grup cu inca 3 baieti iar in pauze merge si sta cu fostii si fostele colegi/colege sad