| RAY a întrebat:

As vrea raspunsuri sincere

ce preferati o relatie serioasa sau o aventura?

o relatie presupune mult
iubire,seriozitate,implicare sociala,emotionala,si ai sanse sa suferi din iubire

aventura nu necesita serioitate,implicare emotionala, nu suferi in iubire in nici un caz

25 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Aventurile au si ele farmecul lor,dar intotdeauna unul din cei doi va spera ca aventura sa se transforme intr-o relatie si iata primul ranit,este persoana care va ramane cu sechele sentimentale si greu se va angaja intr-o noua relatie sau... aventura!
Sunt si aventuri care se transforma in relatii,unele chiar in relatii pentru o viata,dar pe acesti norocosi,ii numeri pe degete.
Toti preferam o relatie si ne... aventuram in ea,pentru ca fara risc nu o poti obtine.
Si stii la ce concluzie ajungem?
Fiecare relatie incepe ca o aventura,intentionata sau nu,continuarea sau finalizarea ei depinzand numai de cei doi implicati.
Personal, totusi, pot sa spun ca am fost implicata doar in relatii.
Si, intotdeauna, de lunga durata.

| RAY explică (pentru greece12):

Ai dat un raspuns foarte bun

| greece12 a răspuns (pentru RAY):

Putini inteleg.

| RAY explică (pentru greece12):

Hai sa o luam logic daca nu vrei o relatie serioasa eu stiu nu vrei sa te implici emotional, fianciar etc nu e ok aventura?

| greece12 a răspuns (pentru RAY):

Sigur ca este!
Dar multi s-au trezit indragostindu-se si aventura initiala a devenit bumerang...

| RAY explică (pentru greece12):

Alt exemplu daca nu esti fizic placut de fete, si ai nevoi de alea sexuale sa le ascunzi?

| greece12 a răspuns (pentru RAY):

Nu e un alt exemplu, este o alta intrebare.
Nu e nevoie sa le ascunzi decat in limita bunului simt.
Nu uita ca in afara hulitului amor platit, exista si amicitiile bazate exclusiv pe sex.
Ar fi o solutie.

| RAY explică (pentru greece12):

Da,asta daca arati bine, daca nu arati nu o sa vrea o fata cu tine sex in veci, nici daca arati bine, sexul inseamna altceva pentru ambele sexe, cred ca pentru femeie sexul inseamna iubire pentru barbat o nevoie?

| greece12 a răspuns (pentru RAY):

Nici femeile nu sunt bucati de gheata,Ray,si ele au nevoie de sex,nu numai de dragoste.
De ce o femeie care doreste sa faca sex are intotdeauna mai multe sanse decat un barbat,sa-i fie implinita dorinta?
Un barbat trebuie sa fie putin mai frumos decat "uciga-l toaca",nu cred ca-ti spun noutati,dar trebuie sa stie sa se faca placut,simpatic.
Vedem destule perechi "nepotrivite",in care langa o femeie frumoasa vei vedea un barbat destul de urat,fara ca acesta sa detina vreun cont fenomenal,in banca,pentru ca asta o sa-mi spui acum.
Eu ma refer la perechi normale,pe care le intalnim toata ziua pe strada,oameni simpli si obisnuiti.
Si te intrebi "cum o fi reusit s-o cucereasca"?
Asta e tot,a CUCERIT-O.
Cum?
Depinde ce cauta ea,depinde ce oferea el,dar uite ca s-au intalnit la momentul oportun.
Asa ca,invata sa te faci placut, prin felul tau de a fi, prin tinuta, prin caracter, niciodata nu stii de unde poate sari iepurele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

Aia era! trebuia sa vi tu cu argumentul asta ca "De ce o femeie care doreste sa faca sex are intotdeauna mai multe sanse decat un barbat", ca altfel nici ca se putea laughing am si raspuns la intrebarea asta, dar s-ar putea sa usturetongue

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt de vina ca e oferta mai mare decat cererea, mai vecine?laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

Asta e vecinica, 'ti-ar hormonii ai nabadailea rolling on the floor

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.youtube.com/watch?v=unEcgF3ADSI
Ti-as fi pus altceva, dar stricam intrebarea...:))

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

Http://www.youtube.com/watch?v=HXOMF79_8ag

| Alcyon a răspuns:

Eu personal prefer relatiile serioase. Mi se pare o dovada de imaturitate sa fugi de iubire, din teama de a nu suferi. Dragostea ne ajuta sa ne maturizam, sa invatam ceva despre noi insine si despre ceilalti. N-ai cum sa traiesti intr-un glob de sticla. Aventurile sunt pentru adolescenti si persoane superficiale.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Altceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relatie bazata pe respect, atata tot! fara cununii civile sau religioase, ce e aia frate?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ca stramosi nostri ai dreptate asa e cel mai bine fara acte, prosti, da vezi biserica isi baga coada in toate

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ma, daca vrei sa nu mori prost ia-ti belea pe cap, dar cu acte in regula

| Foxyyyy a răspuns:

Relatie serioasa, dar mai greu gasesti doritori.

Răspuns utilizator avertizat
| ridhimagupta a răspuns:

O relatie serioasa ecea mai frumoasa

| Amorosa18 a răspuns:

Eu prefer o relatie serioasa tongue (si o am de 2 ani)winking

| DiDiiiiiiiiii a răspuns:

O aventura happy. O sa caut o relatie serioasa cand o sa mai planuri serioase de viitor.

| RAY explică (pentru DiDiiiiiiiiii):

Scuza-ma ca te intreb cum esti prima persoana pro aventura te pot intreba ce varsta ai si ce gen esti? o sa maipun o intrebare, crezi ca o relatie presupune multe riscuri?