| Masterchief117 a întrebat:

As vrea sa cunosc parerea voastra (brutala si onesta) despre "teoria blackpill" folosita pentru a intelege "the dating market" din prezent.

Probabil unii dintre voi veti crede ca sunt idei extremiste concepute de incels de duzina care nu isi mai gasesc nicio speranta, oricat de mult efort ar depune. Cert, nu neg in totalitate ca ar exista un procentaj anume de persoane care le-am putea include intr-o astfel de categorie.

Totusi, ceea ce ma intereseaza este daca, intr-adevar, se observa, cu adeverat, o tendinta de a fi din ce in ce mai dificil a avea succes intr-o astfel de piata.
Comentatati, comentati, fiti onesti si, desigur, fara injurii la adresa unor comunitati.

Răspuns Câştigător
| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Pai in primul rand, trebuie sa iei in considerare faptul ca blackpill este o "filosofie" referitoare la natura umana in general, nu doar dating!
In al doilea rand, daca eu consider ca e adevarat sau nu, da, cred ca este adevarata in mare parte! Sunt ceva exagerari, dar in mare se aplica teoria asta foarte bine si in America si la noi, dar nu asa de pregnant, in sensul ca aici ai mai mari sanse sa devii beta-bux(de asta nu prea vezi barbati singuri). Acuma, mai exista si exceptii! De exemplu, eu pe o scara dela 1-10 din punct de vedere al atractivitatii faciale sunt cam un 3 si sunt si inalt si slab(50kg si 1, 80m).Cu toate astea, tot m-a placut recent o fata, dar am fost eu prea fraier sa-mi dau seama si ratat-o!
In al treilea rand, in ciuda adevarului prezentat, blackpill tinde sa fie prea fatalista si sunt multi membrii care instiga la sinucidere si unii chiar considera ca nu poti face absolut nimic in viata daca nu arati bine, ceea ce nu e asa! Consider ca ar trebui sa-ti iei doza de realitate din blackpill, dar apoi sa parasesti comunitatea si sa te focusezi pe altele daca nu poti sa-ti faci prietena! Dar eu zic sa incerci, daca ai intre 20-25 de ani(pe la 25 renunti daca vezi ca nu merge nimic).

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mgtow e baza & faza cu redpill bluepill e o tampenie, blackpill sant aia care nu au putere de stima niste vegetali ambulanti cam asa care traiesc la misto fara un hobby sau o placere in viata. Mgtow sant cei mai buni dintre toti, au parte de sex, fericire si viata buna in singuratatea care o traiesc. Trebe sa stii ce vrei

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru mgtow):

De acord, mgtow sunt cei mai buni pentru ca adopta mentalitatea cea mai pozitiva dintre toti cei de-aici fara sa se minta intr-un fel in care sa-si faca rau!

| mgtow a răspuns:

Tu esti infectat cu paranoie, mgtow nu plateste niciodata pentru sex se descurca mai bine ca tine.

| wildthing a răspuns:

Nu ma bagati in seama, am intrat si eu aici ca sa citesc comentariile si sa imi dau seama ce dreacu' e aia "blackpill"...pentru ca e prima data cand aud de asta! Acum constat ca mai exista si mgtow, redpill, etc! Wtf?! laughing

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru wildthing):

Sfatul meu este sa nu studiezi prea mult fenomenele astea laughing!

| RoCkKiD a răspuns:

Ca orice fake news de calitate se bazeaza pe un fundament real si testat interpretat in mod tendentios.

Da, exista componenta de selectivitate in alegerea partenerilor sexuali dar dupa cum afli imediat ce ridici capul din pamant si te uiti in jurul tau..nu e totul, pentru ca oamenii sunt ciudati.

In plus, exista si componenta culturala. Miscarea asta a pornit preponderent din america si a fost vehiculata mai ales pe grupuri de extrema dreapta unde au rasarit tot felul de grupuri pentru drepturile barbatilor. elementele alea de selectivitate sexuala se regasesc intr-o masura diferita de la cultura la cultura.

Daca ai duce un incel in china si ar vedea cat de materialiste sunt alea si-ar da seama ca teoria lui e doar o prostie, doar ca macar face parte dintr-un grup cu pareri similare si se simte bagat in seama.

Răspuns utilizator avertizat
| RoCkKiD a răspuns (pentru RTK):

Nu va fi asa.
Ce nu intelegeti voi e modelul economic dintr-o tara formeaza o ideologie si capitalusmul de acolo e diferit de capitalismul din europa. Capitalismul american e dus intr-o extrem care obliga oamenii sa se uite la orice alegere persoanla prin ochelarii ideologiei. america e tara in care criticile lui Marx asura capitalismului s-au adeverit, oamenii sunt constienti ca un partener care castiga mai putin e o povara financiara asupra stilului tau de viata iar aspectul intra in economia relatiei. In america, sunt multi oameni care vad o relatie cu cineva ca pe investitie si din cauza culturii lor sunt interesati de beneficiile economice.

Faptul ca asiaticele urasc asiaticii e fake news, asiaticele au un fetish dubios cu europenii din cauza ca populatia e super omogena la ei, dar nu urasc asiaticii. Femeile negre din america pot alege parteneri albi din mii de motive.

Modificarile la nivelul unei populatii nu-s sigulare, sunt mii de factori care actioneaza concomitent.

| Mopmop a răspuns:

Ideea pare reala si ok. Insa ca de obicei se gasesc unii mai cu probleme la mansarda care duc asta la extrem si rezultatele se vad in omoruri facute la intamplare victime fiind oameni nevinovati.
Restul sunt povesti.

Răspuns utilizator avertizat