| saby26 a întrebat:

As vrea sa iau acid folic inainte de a ramane insarcinata si nu stiu de care sa iau de ce gramaj sa fie, cate pe zi si cu cat timp inainte de sarcina sa iau ca sa aiba un efect bun? stiu ca multi mi-ati spune du-te la medic dar acestea sunt suplimente alim si medicul meu mi-ar lua 80 de lei consul.doar pentru asta m-ar costa mai mult decat pastilele

Răspuns Câştigător
| gabriella85 a răspuns:

1 COMPRIMAT PE ZI. uita-te pe prospect, pup

1 răspuns:
| alinac a răspuns:

Si medicul de familie iti poate prescrieacidul folic.dar de ce inainte de sarcina si nu in timpul sarcinii? eu am luat ferofolgama de pe la 4 luni pentru ca ma gasise anemica si mi-am revenit dupa vreo luna de luat constant.medicul de familie nu-ti ia bani pe consultatie.ii expui problema si dorinta si va decide daca e bine sau nu.