| Iancugeorgiana a întrebat:

As vrea sa ma impac cu fostul meu prieten dar nu stiu cum sa facsad.El a spus ca nu vrea sa se mai impace niciodata cu minesad si nu prea stiu ce sa fac.Cum sa incep discutiasad? imi este greu fara el crying.
Cum as putea face sa ma impac cu el?
Ce ma sfatuiti?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Un om tanar trebuie sa mearga inainte cu capul sus, nu inapoi cu capul plecat.

| LineGuide a răspuns:

Il iubesti, si asta e tot ce conteaza, deci dati frau liber sentimentelor, si lasa acea teama de o parte.Asteapta putin, lasa-l sa sesizeze diferenta, si lasa-l sa sesizeze cat de mult il iubesti, si cat de greu iti este fara el. Ajuta-te de o prietena, spune-i sa- spuna lui cat de greu iti este fara el.Ai grija sa nu cazi in vreo depresie, ai grija sa nu ajungi sa regreti ca l-ai cunoscut, asa se intampla de cele mai mult ori.
Mult noroc!

| Cristi19 a răspuns:

Depinde si de ce v-ati despartit, dar este mai usor decat pare sa stai fara cineva cand renunti de tot la persoana respectiva (stergi numarul, ignore pe mess/skype sau altceva)Si cand incepi sa iesi prin oras cu prietenii care nu prea stateau cu voi ca sa nu-ti aminteasca de el, succes!

| jaladec a răspuns:

Pai. ai putea sa ii zici buna, ce mai faci? Sa vorbiti despre tot felul de chestii de care sunteti interesati. si la urma poti intreba ceva romantic precum : ce inseamna ''te amo''? Si el va raspunde te iubesc iar tu ii zici aha stiam eu, si eu te iubesc. sau ceva de genul ideea e sa nu ii zici din prima sa mai vorbiti asa prieteneste.