| anonim_4396 a întrebat:

Opusul indiferentei este?

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Tu crezi, in schimb noi suntem convinsi ca esti doar un copil handicapat de 13-14 ani care se crede zmeu pe internet.
Mars si culca-te!

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Profita de faptul ca admina e in concediu si ca site ul are bug

| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

La propiu spune, e un copil care jigneste si atat, tu crezi ca sobolani astia virtuali se arata pe afara? ei nu exista real, ei exista doar pe net

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dany nu vorbi prosti

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Adica tu iei partea unui gunoi care jigneste

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dany daca nu il cunoaste de unde stii cum spune, deschideti ratiunea aia din creier

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

E redardat mintal

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Stiu man, are dreptate el

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Prea mult prelungesti conversatia

25 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Empatia.

| SG1995 a răspuns:

Pai fiecare ex-ateu e conditionat cultural, se intoarce la religia initiala cu mici deviata, adica va adera la o forma mai relativa sau fundamentalist-agresiva a religiei.

| oglindasultanului a răspuns:

Atentia.

| AC4S4 a răspuns:

Credinta nu se face prin a studia religiile si a o alege pe cea care iti place cel mai mult sau care este mai credibila.

Eu m-am nascut in familie crestina, apoi am devenit ateu. Exact ca multi, aveam aceleasi argumente (Biblia a fost scrisa si rescrisa, nu este vreo dovada ca e de inspiratie divina, nu sunt dovezi cum ca universul e creat de cineva). Dupa o scurta perioada, prin experiente personale, am redevenit crestin (de fapt nu ar trebui sa spun "redevenit", pentru ca inainte nu eram crestin cu adevarat).
Fiecare are propriile experiente, unele sunt mici, altele mari.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Ma da toti ati fost atei? apoi crestini, e cam dubiosa treaba, ca ati ales tot crestinismul, practic ca ateu cum erai? erai cu numele? dar credeai in dumnezeu, e asta nu inseamna ateu

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Nu credeam în Dumnezeu.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Nu credeai cum crezi acum

| SG1995 a răspuns (pentru AC4S4):

Well experiența nu e o dovadă, pe unii experiența ia dus la poli opusi. De exemplu eu am fost anesteziat complet in timpul unei operati, in timpul operatiei a fost ca si cum orice activitate cerebrala a fost oprita, nici macar nu visam asa am ajuns la concluzia ca, cand mori e exact la fel.