| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutorul vostru. M-am despartit de iubitul meu pe fb, el nu stia nimic inainte, din cauza ca a uitat de ziiua mea si si-a amintit seara dupa ce eu ma despartisem de el.Noi suntem cu totii in grup si el nici macar nu se uita la mine, se aseaza pe banca si se joaca.La cateva zile i-am zis ca imi pare rau ca am procedat asa dar ca ma enervase ce a facut el si a zis ca mereu il gasesc vinovat pe el. El e mai sensibil si mai distant si mi-a explicat ca asta e caracterul lui dar pur si simplu ma saturasem.Si acum tot pe mine da vina, ca eu nu eram indragostita de el, lucru pe care atunci cand ne-am mai certat alta data mi l-a aruncat din nou in fata.Nu stiu cum sa fac sa nu mai fie suparat asa ca va rog ajutati-ma!(si spuneti-mi si ce credeti:daca eu sunt vinovata in mare parte cum a zis el)

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si tu ce faci? Stai si te rogi de el?
Ce-ar fi,daca asa,de incercare,ai deveni si tu sensibila si distanta?
In fond si la urma urmei,era ziua ta,despartiti sau nu,un la multi ani putea sa-ti spuna!
Fii mai mandra, draga mea si nu-i mai sufla unde nu-l bate soarele! Nu ai nimic de castigat, dimpotriva!

| Masacven a răspuns:

Te-ai despartit de el (nici nu mai mentionez faptul ca aveti relatia pusa pe fb, ca ma enervez aiurea) pentru ca nu ti-a zis la multi ani? Serios?
Si inca nu sti cine e de vina?
Sa presupunem, ca tu de fapt esti o fata ocupata.
Azi e ziua gagicului, si tu, fiind ocupata, uiti.
El se desparte de tine (pe facebook OMG), dand dovada de o maturitate iesita din comun.
Dupa, ii pare rau sad.
Tu ce faci? Si, cine e vinovatul?
Incercati prieteni sa nu mai puneti la suflet orice prostie.
Daca aflii ca te-a inselat? (la nivelul asta a.k.a. s-a tinut de mana cu alta fata!clown
Pai deja postezi alta intrebare, si intrebi cum sa iti curmi viata.
Serios acum, nu ai procedat corect. Du-te la el si spune-i ca "poate" te-ai pripit, si terminati cu rahaturile de genu.

| Sociopat a răspuns:

Ia-l cu,, am fost o proasta,, ca sa te iertelaughing.Si abia astept sa se dea un shutdown permanent la facebookrolling on the floor creca m-as sinucide de ras vazand toti acei,, facebookari,, lipsiti de prea iubitul lor site.

| Dressy a răspuns:

Bine... Poate sunt eu mai anormala, dar faptul ca a uitat de ziua ta nu mi se pare un motiv sa te desparti de el. Nu toti oamenii dau importanta zilelor de nastere, nu toti isi incarca memoria cu ele, iar uneori se poate intampla chiar sa uiti pur si simplu, chair daca nu vrei. Asta nu inseamna ca nu te iubeste.Intr-adevar sunt si persoane mai distante, care nu-i sufoca pe ceilalti cu iubirea lor, sau se tem sa nu o faca (chiar daca din punctul de vedere al celorlalte persoane este tocmai invers). Trebuie sa-l intelegi si tu pe el. Daca asta este felul lui de a fi ar trebui sa-l aceepti asa cum e, nu sa te certi cu el. Te inteleg si pe tine ca te-ai saturat de atitudinea asta, te cred ca nu-ti pica bine, dar incearca sa discuti frumos cu el, nu sa va certati, asta nu face ddecat sa mareasca si mai mult distanta dintre voi.
Eu zic sa vorbesti cu el, sa fi sincera, sa-i spui frumos ce te-a deranjat si, eventual (cred ca ar fi cazul) sa-ti ceri scuze pentru cum ai reactionat atunci si sa-i explici de ce ai facut-o.
Succes!winking