| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu daca dupa ce s-a terminat (nu in mine)a intrat inapoi in mine.(nu s-a sters nu nimic). as putea ramane gravida adica sunt gravida? tin sa mentionez ca luna aceasta am avut menstruatiehappy

11 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Ia pastila de a doua zi, pentru orice eventualitate

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Buna! Sunt sanse destul de mari sa ramai insarcinata...
Sansele erau mici in cazul in care el se stergea sau faceati dus.Fa un test de sarcina.Succes!

| LaraClarice a răspuns:

Exista o posibilitate destul de mare. Mergi la medic.
Daca e sa fii insarcinata sa NU faci avort.

(Va rog mult sa semnati aceasta petitie si daca este posibil dati-o mai departe. Ele au nevoie de noi! Http://www.ptroa.co.il/petition/ )

| drhotzu a răspuns (pentru LaraClarice):

De ce sa nu faca avort? sa rateze 2 vieti din cauza prostiei? ce tampenie colosala! ce poate sa faca o copila la 17 ani? nici macar nu a terminat liceul... se rateaza si ea si copilul ala care nu are nici o vina...

| LaraClarice a răspuns (pentru drhotzu):

...waw de cand pana cand e NORMAL sa omori o fiinta vie? mai ales un om?!
De ce trebuie omorat un copil nevinovat pentru prostia ei? Si de unde stii tu ca isi va rata viata? Poate ca isi va continua studiile.
...Si in final, ce stii tu despre avort? Stii macar cum omoara acel suflet in pantece? CRED CA NU!
Si daca vrei sa imi spui prostii de genul,, e doar o celula" mai bine o lasi balta. Nu ma lua cu de'astea! Acea celula e vie, traieste.
Intelegi?

(Va rog mult sa semnati aceasta petitie si daca este posibil dati-o mai departe. Ele au nevoie de noi! Http://www.ptroa.co.il/petition/ )

| drhotzu a răspuns (pentru LaraClarice):

Ma apuca nervii cand va aud pe voi deontologilor...
data viitoare sa nu te mai duci sa scoti un neg pentru ca nu este doar o celula, este o fiinta vie nu? si cum exact definesti o celula vie? daca se poate sustine singura nu? daca este deconectata de la mama ghici ce? nu mai traieste! si de unde stiu ca o sa se rateze pentru ca stiu deja 6 cazuri, si nu sunt din auzite, sunt cunostinte personale. si mai ghici ce? pe 2 dintre ele le-au parasit deja sotii, iar pe una dintre cele 4 o si bate.
si in felul asta in loc sa ratezi 2 vieti, sau chiar 3, mai dai o sansa uneia!
si pornind de la aceleasi principii idioate: cum sa primesti organe de la altii? sau chiar sange nu? este imorala si chestia asta?
si uite ceva pentru "creierasul" tau bisericoios:
daca tii asa de mult la "e si el un suflet" sa te gandesti la asta atunci cand pui otrava de soareci, sau cand storcesti un gandac cu papucul, sau cand imprastii un tantar pe perete cu ziarul. sau "e doar un suflet" cand e mic si dragalas, iar restul "da-i in **** mea".
Entiendo amigo?
mergi cu crucea in frunte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de perioada de ovulatie, sanse sint si pro si contra.

| camelia17 a răspuns:

Niciodata nu as face avorthappy

| drhotzu a răspuns (pentru camelia17):

Asa sa faci! rateaza-te si tu si copilul... cred ca nu iti dai seama ce inseamna sa ai un copil... esti inconstienta copilo daca crezi ca ai vreo sansa la 18 ani sa realizezi ceva cu viata ta daca faci un copil.

| Original1992 a răspuns:

Sanse sunt.dar fa-ti mai bine un test

| giaaniii a răspuns:

Fa un test dupa 10 zile de la contactul sexual. nu este scump, vreo 15-20 de lei dar sa nu iti iei ceva ieftin pentru ca dau gresh mai des.winking