| deniss077928 a întrebat:

As vrea sa stiu daca sunt baiat si ma masturbez in aproape fiecare zi este vreo sansa sa nu mai fac copii

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect la intrebarea ta este NU. Indiferent cat de mult si de des se masturbeaza un barbat, testiculele ii vor produce aceeasi cantitate de spermatozoizi. In concluzie vei reusi sa faci ataiti copii cati vei dori. Sanatate!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Masturbarea excesiva nu afecteaza organele reproducatoare si procreerea, dar iti va afecta cu siguranta erectia si viata sexuala.
Adica, ori nu ai erectie deloc cand esti cu o fata, ori te scapi pe tine in primele secunde si nu poti avea o partida sexuala normala samd.
Normal este odata la 3-4 zile, ca sa nu devii dependent de masturbare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nici o șansă. Prezervativ.

| mihai69 a răspuns:

N-ai nicio șansă așa.
Dacă vrei să nu mai ai copii, cel mai bine faci o operație de vasectomie.

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns (pentru Denis6688):

Nu exista astfel de pastile.
Tu ar trebui să mergi la un psiholog bun, te-ar ajuta enorm.

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns (pentru Denis6688):

N-a dat nimeni cu parul după tine; ai întrebat - ți-a răspuns. Asta chiar e o conversație normală. Dacă tu ai o altă opinie... nu e problema nimănui de aici.
Dacă tu crezi că o mașină defectă se repară cu pastile, nu cu o vizită la service și cu un mecanic foarte bun, atunci îți doresc mult succes să repari la fel și ceea ce e în mintea ta.

| Emilian65 a răspuns:

Poti avea copii daca mai raman spermatozoizi pana te insori.

| Donsavas a răspuns:

Te dereglezi hormonal dacă o faci prea des.

| Gurgundu a răspuns:

Da! un studiu baycoian confirma ca masturbarea duce la o eficienta a spermei de -1% si par in palma!