| Corinne a întrebat:

As vrea sa stiu si parerea voastrahappy
Sunt cu un baiat de aproximativ 3 saptamani dar ne cunoastem de ceva timp.am decis sa fim impreuna fiindca a fost simpatie reciproca.in ultimul timp am observat ca ii mult mai apropiat de mine, ma viziteaza aproape in fiecare pauza, nu`i scapa nimic din ce fac eu cand nu sunt langa el ba mai mult stie si mama lui cate ceva despre mine.eu tin la el si de aceea imi este frica sa nu-l pierd pentru ca au incercat multe fete sa ne desparta. el mi-a spus ca ma iubeste [cica] dar eu nu prea am incredere in vorbele baietilor [in general] acum nu stiu ce sa cred.chiar poate sa ma iubeasca intr-un timp atat de scurt si poate relatia noastra sa fie una de lunga durata?
Voi ce parere aveti?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| simoSTAR a răspuns:

Nu stiu daca se poate numi chiar iubire, depinde de delul fiecaruia de a fi...eu una pot sa zic ca da, iubest in 3 saptamani...cu siguranta tine la tine asa ca tu nu te mai gandi ca o sa il pierzi, atat timp cat totul e ok intre voi si u nu esti disperata din cauza ca intr-o zi o sa il pierzi...asta ar insemna sa nu mai avem nici o relatie pentru ca la un moment dat tot se sfarseste., o sa fie ok... poarta-te normal, arata-i ca tii la el, iti pasa de el si lasa lucrurile sa curga de la sine...nu asculta ce spun altii si fii mandra ca e al tau

5 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Incearca sa dezvolti relatia si sa prindeti dragoste si incredere unul in altul...

| unu a răspuns:

Fireşte că poate. Eu m-am îndrăgostit odată într-o săpentruămână de o fată, şi dup-aia am ars de viu ca Nessus şi ca Hercul înveninat de haina-i timp de 5 luni happy (pentru că m-a respins), peână mi-a trecut. Bineînţeles că nu garantez că se întâmplă acelaşi lucru şi în cazul tătu, eu zic doar că e posibil.

| ariana_5123 a răspuns:

Pai e un inceput bun. E foarte posibil ca relatie voastra sa fie de lunga durata.In ceea ce priveste increderea, e normal sa nu ai incredere in vorbe, incredrea se castiga treptat, cu timpul vei avea, da-i ocazia sa iti doveadeasca ca e sincer si chiar tine la tine.Bafta.Pa

| oscar a răspuns:

Acest baiat poate avea si scopuri ascunse si s s comporte asa in ultimul timp tocmai pentru a t impresiona. te-as sfatui sa fi atenta si s nu te lasi pacalita de dulcegariile lui. tu ar trebui sa iti dai seama dk ceea ce face e din suflet sau este doar pentru ati lua mintile.nu trebuie s te iei dupa ce spune ci dupa ce simti.

| potfialtau a răspuns:

Nu te iubeste...nu are cum... e doar o obsesie... a iubi inseamna mai mult de trei saptamani... chiar si ''full options''
in timp poate...