| Lavy_5946 a întrebat:

apelez din nou la ajutorul vostru! intrebare in special pentru baieti si va rog sa imi raspundeti foarte sincer. in urma cu o saptamana i-am facut prietenului meu o surpriza un weekend noi 2 si ink un cuplu (vara`sa cu prietenul ei) la o cabana. treburile s`au complicat cu ai mei deoarece ii mintisem ca sunt cu o colega, ei m`au chemat acasa sa ma vada ca sunt cu colega, eu nu am venit deoarece nu eram in localitate si pana la urma a trebuit sa ne intoarcem cu o zi mai devreme. cele doua zile si noaptea petrecute impreuna au fost ok.nu ne-am certat, nu nimic. insa cand am venit lucrurile s`au compliat foarte tare cu ai mei."tata" m`a batut ca pe un caine, apoi s`a autodenuntat la protectia copilului, mama a inceput sa vb cu mama lui(mama lui e de partea mea) si mama mea i-a spus mamei lui ca cel care cica imi e tata, in declaratia care a facut`o a zis ceva si de prietenul meu, cu care el stia ca nu mai vorbesc de o saptamana. situatia a luat o asa amploare incat prietenul meu e foarte suparat pe mine si tot imi spune ca s-a saturat de scandal cu ai mei. mai ales ca "mama" daca o pot numi mama dupa tot ce imi face- i`a spus mamei lui ca stau cu el doar pentru banii lui. si nu e asa. si el stie f bine asta, deoarece faptul ca mi-a daruit un inel de aur nu inseamna ca e bogat. dar mama vede ca il iubesc si incearca sa ma desparta de el. acum, sa revin la intrebarea mea: daca o fata (iubita voastra) ar gresi de mai multe ori dar fara sa isi dea seama, ai mai ierta`o daca ati fi stat cu ea 1 an si 2 luni? sincer imi pare rau ca am mintit dar era singura modalitate de a pleca cu el. m`am invatat minte si de acum inainte voi stii ca nu trebuie sa mine. dar i-am mai spus asta si ma tem ca nu ma va crede daca ii voi spune din nou. stii cumva cum as putea sa i-o spun?

mentionez ca eu am 17 ani (implinesc 18 in 6 luni) si e prima relatie de durata atat de lunga. si nu as vrea sa il pierd. e adevarat ca am gresit dar asta pentru ca nu am avut experienta si nu am stiut cum sa ma port cu un barbat.si nici nu am avut o mama care sa ma invete ce si cum. tot ce stiu stiu de la mama lui cu care ma inteleg fffff bine si care imi este ca o mama. el are 19 ani.ne intelegem bine, dar in ultimul timp am avut fiecare probleme in familie. dar mereu am trecut peste toate. acum insa imi e frica ca dupa greseala asta ma va parasi. si sincer nu as putea trai fara el. va rog sa nu credeti ca sunt o pustoaica disperata si care nu stie ce e iubirea. am mai avut relatii scurte din care am invatat ce inseamna sa iubesti.
va rog sa fiti foarte sinceri. ati mai sta cu iubita voastra daca ar face ce am facut eu? ati putea sa o iertati?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Păi da aş ierta-o numai că no aş încerca să caut o soluţie şi în primul rând să lămuresc problemele referitoare la acuzele aduse mie şi în timp totul se va rezolva. Urât gest o făcut tatăl tău.Nu s-o gândidt că prin bătaie şi agresivitate nu va rezolva nimic?
da înr-adevăr ai greşit că ai minţit şi asta te va coata un pic că ai înşelat încredera părinţilor tăidar dacă vei avea o conduită buna în viitor şi vie reuşi să le recâştigi încredera atunci va fi totul bine, chai dacă nu îţi va fi uşor şi vei avea inpresia că te lupţi cu morile de vânt sunt aproape sigur că vei reuşi. Iar de relaţia cu el depinde de el, dacă te iubeşte sincer atunci te va ierta şi chiar dacă acum nu mai vrea să audă de tine şi familia ta mai în colo poate va încerca să o ia de la capăt, mai ales că mama lui te place şi de obicei mamele au o influenţă mai mare asupra noastră a băieţilor.Eu personal să fiu pus într-o astfel de situaţie aş căuta o soluţie de mijloc în sensul ca aş face o anchetă(un fel de ) şi aş încerca să aflu ce acuze mi se aduc şi apoi aş încerca să caut contradovezi astfel încât să dovedesc că sunt nevinovat, numai că în cazul tău că eşti minoră ar fi mai dificil mai ales că este şi o lege care te protejază şi mai mult că eu sunt major şi chestiua asta s-ar încadra la corupere de minori dar dacă tu veei inter veni(sper să nu se ajunga la aşa ceva ) atunci îl poţi scăpa. Da îi complicat

3 răspunsuri:
| lays a răspuns:

Ce e atat de grav in asta? daca te iubeste trece peste, stai linistita.

| onelove_5381 a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat da big grinapp din relatiile scurte nu inveti nimic mai ales daca tu ai parasit, in fine. e treaba ta ce vrei sa faci cu viata, certuri vor mai exista cu siguranta si vb aiurea din toate partile dar o sa fie bine (Ce i mai rau acum ca esti stresata si vei ramane asa o lunga perioada de timp si spune mi daca gresesc nu varsta dintre voi e motivul certurilor sincer)sper sa fie totul bine, cel mai bine ar fi sa cauti o cale de mijloc si sa i impaci dar va fi f greusad bafta

| onelove_5381 a răspuns:

Da, vad ca nu mergelaughing ciudat, daca vrei sa vb trimite tu id tau ca mie vad ca mi au sters raspunsul astia tongue