| Anonim53220 a întrebat:

As vrea sa va povestesc putin situatia cu fata de care imi place foarte mult. Cred ca prea mult sincer : )))
Uneori mai vorbim prin mesaje dar de obicei de vedem la scoala si vorbim.
Se intampla uneori sa ma ia de brat, ma ia cu ea cand merge ici-colo, la magazin si dupa vrea ea sa dam tura de oras, radem chiar mult impreuna, adesea ii entuziasmata cand ne vedem dupa ceva timp, daca nu e colega ei de banca ma cheama sa stau cu ea, se rezeama de umarul/bratul meu uneori, imi trimite in privat emoji-uri cand radem pe un grup, ma ajuta cand ii cer ceva, vorbim chiar fain, i-am zis cum cred eu ca baietii ar trebui sa se comporte cu fetele si cum gresesc multi si mi-a dat foarte multa dreptate, la modul ca era mirata. Des cand am chef sa ma joc cu parul ei in ore de exemplu se lasa pe spate si cu capul si zambeste, cand o vad suparata tot timpul incerc sa vorbesc cu ea sa vad ce o supara, chiar daca e mai greu de comunicat cu ea atunci sincer, imi spune uneori chestii mai personale
Dar, mai sunt momente cand ii mai seaca si ma demoralizeaza total fazele alea si eu vreau sa ii spun ca imi place de ea pentru ca se termina scoala si nu stiu daca apucam sa ne intalnim pe timpul verii si asa putem pastra o relatie.
Daca ii spun fata in fata si ma refuza cum sa reactionez?
Sa incerc mai bine prin mesaj?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fata pare mai rece uneori pentru ca-si da seama ca esti un prost, care nu vrei sa-i spui ca o placi si o vrei de prietena.
Tu nu vezi ca ii plaec de tine, nu simti asta?
Ce mai astepti, sa vina vara si sa ti-o ia altul?
Ce importanta are ca s-ar putea a nu va mai vedeti vara asta foaret des?
Tu ce preferi, sa o vezi de mana cu altul, sau sa o tii tu de mana si sa fii fericit cu ea?
Chiar nu vezi cat de mult de place?

inca ceva: lasa naibii mesajele, spune-i fetei in fata, ca mesajele sunt prost intelese uneori. Personal, nu mi-au placut niciodata mesajele, le conisder ca vin de la un papa lapte, care nu-i capabil sa ma priveasca in ochi si sa-mi spuna sincer ce gandeste.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă toate astea se întâmplă, e clar, o placi și te place.
Dacă îi spui, poate o sperii.

| Anonim53220 explică (pentru sadrian46):

Pai trebuie sa ii spun, nu ne mai vedem dupa ce se gata scoala daca nu

| sadrian46 a răspuns (pentru Anonim53220):

Deci spune-i, dar spune-i așa.
Eu te plac îți poate spune oricine.
Eu vreau să fim împreună nu numai până mâine.
Dacă vrei și tu, eu nu te voi părăsi pentru alta.
Dacă vrei și tu, să ne întâlnim și după ce se gată școala, să ne cunoaștem mai bine.
Atacul frontal.

| Emma30555 a răspuns:

E clar ca va placeti, invit o undeva, la un suc, in parc si intr-un moment apropiat poti vorbi de sentimentele voastre, un sarut poate fi simplu doar pe buze pentru inceput

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ce ti-a zis/facut ea sunt niste minciuni gogonate. Sa te simt tu "indragostit" si sa-ti placa de ea.
Si de ce ma rog nu ai fu+tut-o deja?

| Balanica12 a răspuns:

Man nu-i spune ca o placi, o sa strici tot ce ai construit daca vrei inainte sa termin scoala spune-i ca o sa tineti legatura prin Facebook, insta, wapp. Dupa toata aceasta etapa trebuie sa comunici cu ea, daca sunteti din alt oras propune-i sa va vedeti in vacanta. Incearca sa ii furi un sarut sa vezi ce iese... Nu te mai grabii ai si tu rabdare... sper ca ti-am fost de folos. Bafta!