| anonim_4396 a întrebat:

Saluut
Imi place de un coleg de clasa...
Nu stiu daca sa ii spun ce simt pentru el
La scoala vorbim diverse, radem, dar pe net nu vorbim deloc, ma intreaba doar de teme si cam atat
Sa inteleg ca sentimentele nu sunt reciproce?
Dau funda...

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
El trebuie să facă primul pas, nu tu!
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Probabil că sunt sentimente reciproce.Dar, acordăi timp poate el se simte mai bine să discute face to face.

| neutrino a răspuns:

Se pare ca da. Atunci cand el va fi mai mult interesat de( la) tine, cu siguranta ca te va intreba si de alte lucruri.

| Happyjump a răspuns:

Daca tu consideri ca va potriviti, ii spui ce simți, nu neaparat prin cuvinte, poate si el e in aceeași dilemă.

| zHeArTz a răspuns:

Draga Alle23, nu iti pot da un raspuns. Tu vorbesti cu el, il cunosti mai bine etc. Ar trebui sa stii daca da sau ba. Incearca sa ii lasi de inteles, gen un pupic pe obraz cand va vedeti. Un sms cu ce mai faci? cam atat. Bafta :*

| Arion_Cristina_1990 a răspuns:

Uite, in mod normal o fata nu trebuie sa faca primul pas, incearca mai bine sa-i dai niste indicii cum ar fi sa te bagi mereu in seama cu el pe facebook etc.

| Liifeee a răspuns:

Intre 6 lei munciti si 5 lei primiti gratis, tu ce ai alege? vorbeste aproape ce simti pana nu vorbeste alta si alege el 5 leihappy