| lucian13 a întrebat:

As vrea si eu niste sfaturi pentru primul sarut, am de o saptamana prietena si nu stiu cum sa fac sa o sarut, iar ea sa mai sarutat cu altul si nu vreau sa par ca nu stiu cum se face.va rog din suflet ajutati_ma!

15 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, dragul meu, nu te ingrijora ca nu ai de ce... orice inceput e mai greu, dar ai sa vezi ca totul va fi bine.Lasa sa vian totul de la sine, nu te speria ca nu e asa grav, e normal sa nu te descurci din prima, pur si simplu daca ea se apropie sa te sarute, las-o pe ea sa te conduca, apoi incetul cu incetul sarut-o si tu, relaxeaza-te, ai sa vezi ca e mai simplu decat pare!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ai 14-15 ani deci... e timpul sa inveti, asa ca lasa-te dus de val.nu te mai panica atata!

| Bacemi a răspuns:

Lucian, nu iti fa atatea probleme. Cand crezi ca e momentul fa-o. De preferat o pupi pe obraz cand va vedeti si cand te desparti de ea o saruti. Si de atunci incepi sa o saruti mereu. Sau poti face ca mine si sa iei initiativa de cand va vedeti. E normal sa ai emotii. Conteaza sarutul foarte mult pentru ca se vad in el emotiile tale. Nu iti fa griji. O sa fie bine.

| madalicious a răspuns:

Ce este asa greu?! Prima data este de ajuns doar sa o saruti atingandu-i buzele. Apoi sa o saruti prinzandu-i buza intre buzele tale usor si cand te vei simti pregatit sa ii oferi un sarut ca lumea ca sa zic asa. ia-o in brate pune-i mana la baza urechii aproprie-ti buzele usor de ale ei si baga-i limba usor in gura si maseaza-i varful limbii adica french.[inainte anunt-o sa fie pregatita cum vrei sa o saruti sa nu fie un sarut "gol" ca e neplacutstraight face].
Bafta!

| tim a răspuns:

Astia parca invata omu sa mulga vaca frate.

| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a răspuns:

Nu e ceva care se invata de la altii, e o experienta pe care o traiesti u si nu e asa de greu pe cat iti imaginezi, de fapt nu e greu deloc si e chiar placut.
Dc pentru unii sarutul reprezinta ceva greu, incearca si o sa vezi!

| cristina_6683 a răspuns:

Fiecare sarut e unic in felul lui. Nu incerca sa faci ceva ce ai vazut la televizor sau pe net, pentru ca nu va ajuta. lasa-te dus de val si misca-ti buzele nu sta ca o statuie. Daca e si crezi ca te va ajuta puneti mainile pe talia ei ca sa o ti in brate sau de gat daca vrei. Asa am fost si eu prima data si am trecut peste. Sunt sigura ca te vei descurca...winking

| NattyMadda a răspuns:

Vai.sarutul nu este ceva care se invata! nu conteaza daca partenera ta a mai sarutat sau nuh. tu te apropii de ea, ichizi ochii, deschizi gura si ii bagi limba in gura, o misti usor pe langa a ei si e totul perfect(iti misti si buzele). nici nu o sa isi dea seama ca u nu ai mai sarutat de nimeni. te lasi dus de val...cred ca toti suntem asa cand e vb de primul sarut sau de prima partida de dragostelaughing. deci linisteste-te si lasate condus de...sentimentetongue.bye!

| Pampam a răspuns:

Cand sunteti singuri preia tu initiativa! Nu te panica pentru ca nu e bine! Daca nu poti macar las`o pe ea sa faca primul pas si apoi lasa`te purtat de val. Dupa iti va fi mult mai usor sa o faci a 2a oara si tot asa! Multa bafta!:*

| tango a răspuns:

Eu sarut fata inainte sa stau cu ea. ca daca nu o sarut cand nu se asteapta zice ca sunt timid, si nu prea ai sta unui baiat sa fie timid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Man si eu sunt la primul sarut si mie cam rusine sincer fiindca e primul dar vreau sa treaca repede si dupa aia o sa ffie floare la ureche dar am la emotii va rog ajutati-ma si ope mine dati add la id de mess: john_cena_eu08

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E nasol daca ea stie. ca o sa vada diferenta. si daca mai e si o fitoasa. te-ai ars. eu am inv sa sarut pe la 10 ani... mi-am luat o fata care tot asa. nu stia. laughing

| hottweet a răspuns:

Nimeni nu se naste invatat.Lasa ca te invata ea daca zici ca e experimentata laughing.

| madalinwtza a răspuns:

SALUT! Asculta sfaturile de mai jos ca sunt foarte bune crede-ma!
CURAJ!

| yssa a răspuns:

Poi poti fi sinker cu ea sh sa ii zici ca nu ai mai facut asta nici odatha sh poate te va intelege sh te va invata happy