| lucian13 a întrebat:

As vrea si eu niste sfaturi pentru primul sarut, am de o saptamana prietena si nu stiu cum sa fac sa o sarut, iar ea sa mai sarutat cu altul si nu vreau sa par ca nu stiu cum se face.va rog din suflet happy ajutati_ma!

Răspuns Câştigător
| BiiaSM a răspuns:

Incepeti sarutul cu buzele usor intredeschise. Inchideti ochii si lasati caldura buzelor unul altuia sa va preia simturile. Incearca sa nu strici romantismul primului sarut prin infigerea totala a limbii in gura partenerului/ei, pana-l/o sufoci. Joaca-te cu buzele partenerului/ei, apoi atinge-le incet cu limba. Acesta este momentul care il/o va face sa isi deschida usor gura si imaginatia fiecaruia poate sa fie pusa in practica.
Evitati muscaturile agresive, puteti sa va jucati cu dintii si sa muscati usor, fara a provoca durere partenerului/ei.
Daca sunteti la inceputul relatiei, nu tine cu tot diandinsul sa-i lasi urme partenerului/ei (pe obraz, pe gat etc.), sa-ti insemni "teritoriul", ca si cand ai avea deja siguranta ca l-ai cucerit si ca-ti apartine.
De asemenea, evita sarutul excesiv de apasat, chiar daca pasiunea este foarte mare, partenerul/a ar putea ramane cu o durere la nivelul buzelor sau al dintilor.
Daca sarutul devine asa de pasional, incat simtiti nevoia sa-ti extinzi "aria de acoperire" spre obraji, urechi sau gat, incearca totusi sa nu iti umplii parteneru/a de saliva, astfel incat, la sfarsitul "operatiunii" sa trebuiasca sa se stearga cu o batista sau servetel.

9 răspunsuri:
| Ros3Blu3 a răspuns:

Lasa'te dus de val :X cand o sa o saruti o sa iti dai seama ce trebuie facut dar pentru explicatiihee hee ii bagi si tu limba pe gat laughing si pe urma va jucati impreuna cu limbutzele o sa fie marfa o sa vezi :*

| Ros3Blu3 a răspuns:

O sa te lasi dus de val si o sa iti dai seama ce trebuie facut, o sa vezi ca o sa te descurci :X ii bagi si tu limbutza pe gat si va jucati cu limbuteletongue hai baftaa!big grin

| Silvia_6960 a răspuns:

Hey, nu te ingrijora! Imi amintesc ca am avut exact aceeasi problema. Te asigur ca poate te vei simti nesigur, dar stai linistit nu e chiar atat de greu, exact cum spune Tot.eu lasa-te dus de val, adica, nu te gandi la ceea ce faci doar inchide ochii si vei sti ce sa faci singur. Sper ca am fost de folos. Succes!

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Pustiule important e sa va atingeti buzele ca dupa aia o sa te descurci, dar ai grija sa nu deschizi gura prea tare ca te-ai dus, si limba trebuie sa o ti incordata si sa nu o "scapi pe toata" in gura fetei ca nu o sa fie impresionata de lungimea ei, ba dimpotriva se sufoca. Ar mai trebui sa ai o respiratie "proaspata", o reglezi cu guma de mestecat sau cu otel inoxidabil. Saliva nu prea multa. Cam asta ar fi de spus. Succes!

| Tot.Eu a răspuns:

Poi ce trebuie sa stii? Lasa`te luat de val. Ai sa vezi ca atunci cand o sa vina momentul nu o sa te mai gandesti ca nu stii. totul o sa vina de la sine. Si la inceput [poate fi doar un pupic. Daca e primul` :p

Răspuns utilizator avertizat
| nfren a răspuns:

Pai aici nu-i nimic de lamurit, vei vedea big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cum vrei sa o saruti. Daca vrei sa o saruti parinteste, o saruti pe frunte. Daca vrei sa o saruti frateste, o saruti pe obrajori. Daca vrei sa o saruti ca un iubit, o saruti pe buze si daca vrei sa fii mai pasional, folosesti si limbutza, adica te joci putin cu ea big grin In ultima instanta, daca vrei sa o saruti ca un iubit, dar sa o faci sa inebuneasca dupa tine... continuarea raspunsului cenzurata de Raluca rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat