| lovelycoolgirl a întrebat:

As vrea si eu sa pun o intrebare :
Pentru inceput am doar 17 ani.Sunt indragostita de un baiat.Sa va povestesc povestea noastra de dragoste iar apoi sper sa ma ajutati cu problema mea.
Era o zi ploioasa 18 noiembrie 2010.Eram atat de trista deoarece fostul meu prieten se despartise de mine dintr-un mod banal: ca n-am vrut s-o fac cu el (pe atunci aveam 16). Ma uitam pe geam la ploaie si plangeam neincetat. M-am imbracat si am iesit afara in ploaie, m-am plimbat destul de mult plangand pana ce l-am vazut pe el era cu grupul lui de prieteni, m-am indragostit de el pe loc dar n-am dat importanta. Cateva saptamani mergeam cu prietena mea pe acolo foarte des doar ca sa-l vad pe el. Dupa mult timp mi-am facut curaj sa vorbesc cu el, ne-am imprietenit, am discutat, pana ce am reusit sa fim impreuna.
Relatia noastra a durat destul de mult bine cu mici despartiri dar tot ne impacam. Acum simt ca nu ne vom impaca, motivul despartirii este ca el a inceput sa fumeze, sa bea si s-a distantat de mine. El fregventa foarte mult un loc de la noi din cartier, intr-o zi m-am decis sa merg acolo si ghiciti ce am vazut: se saruta cu o alta fata. M-am certat foarte rau cu el de fata cu toata lumea. Iar ieri mi-a zis asa: Sa stii ca ai facut bine ca ai vrut sa ne despartim e mult mai bine asa.
Va rog sa ma ajutati, nu stiu ce sa fac crying Plang incontinuu crying
P. S. el are 18 ani

10 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Si de ce suferi? Consideri ca acest baiat mai merita dragostea ta? Cu siguranta va aparea un altul, care sa te iubeasca si sa te merite. Bafta!

| Cosmiinna a răspuns:

Hei îmi pare rău pentru tinesad, ceea ce pot să îţi spun este să îi arăţi că dacă lui nu-i pasă nici ţie nu ar avea de ce să îţi pese, încearcă să pari tare în faţa lui. gandeşte-te dacă asta meriţi, dacă a ştiut să te aprecieze îndeajuns iar dacă nu, să şti că nu ai de ce să plângi sad o să fie bine, sper să vă rezolvaţi problema dar nu merită să suferi pentru el, NUU!

| 0IoAnA0 a răspuns:

Eu zic sa vb cu el dar daca are aceeasi parere sa accepti si crede-ma NU TE MERITA daca va crede la fel. bafta:*

| Yaguar a răspuns:

Cu el nu trebuie sa fii caci nu se va mai schimba.(in continuare o sa umble pe la mai multe fete). O sa-ti gasesti alta persoana, nu trebuie sa cazi in disperare si sa te ghindesti ca nu stiu cu cine sa fiu, aceasta o sa vina de la sine. Speram ca in viitoarea relatie o sa fie totul bine.

| danifx2 a răspuns:

Ma e... un porc
(eu sunt baiat)
1) e naspa sa vezi un/o fata/baiat fumand e mortala tigara
2)sa se sarute cu alta?
3)nici nu tinea la tine
4)nici nu i-a pasat cand te-ai despartit de el
si e clar ca nu mai tinea la tine

| Paula003 a răspuns:

Deci parerea mea e ca acel baiat te-a cam folosit! nu mai plange nu are rost! sa stii ca, cu timpul ai sa vezi ca nu a meritat asta. Eu cred ca mai bine pentru tine ar fi sa nu te impaci cu el pentru ca din moment ce ai vazut tu ca se saruta cu altcineva deja totul e pierdut.ai sa suferi pentru ca asa e cand tii la cinevawinking.dar sa stii ca atunci cand va fi momentul potrivit vei gasi un baiat care te va iubi cu adevarat pentru ca acesta nu prea ti-a demonstrat. Incearca sa iti gasesti alte ocupatiiwinking! Fii mai distanta cu el si sa nu faci greseala sa te duci la el si sa ii zici ca vrei sa fii cu el. pentru ca in maj cazurilor cei care fac lucrurile astea doar isi bat jocwinking

| roxyyyyy a răspuns:

Te inteleg destul de bine pentru ca si mie mi s-a intamplat ceva in genu sad...Te rog eu fa ce spun :ignoara'l! asa te va dori mai mult... daca te intreaba ce faci nu ii da prea mai atentie; ii raspuns mai gen "nu am chef sa vorbesc cu tine" sti? sau cand te suna ii zici ca nu poti sa vorbesti pentru ca esti cu cineva; el atunci o sa isi puna intrebari in minte:"oare de ce are treaba?","oare cu cine e?";"o fi cu vreun baiat?".

Deci abtine-te si ignora'l o vreme :*
PACE! \m/

| criss21 a răspuns:

Sfatul meu: incearca sa ai o conversatie CALMA si LA RECE cu el sa lamuriti treburile, sa clarificati situatia, sa-ti explice de ce a facut ce a facut, iar daca nu vrea sa discute frumos si calm, fa ce ai facut si cu fostul. Fara suparare dar la faza asta el nu e departe de cel care ti'a dat papucii pentru ca l'ai refuzat in pat. Cele bune!

| deyyaaa a răspuns:

Buna :* daca doresti poti sa-mi dai add si putem vorbii mai multe ...id meu este :angell_deea13 ( nu am 13 anihee hee ) :* te astept sa conversam, ciao :*

| deyyaaa a răspuns:

Angell_deea13 ( nu am 13 anihee hee )
putem vorbii mai multe daca vrei :*
te astept sa conversam, ai grija de tine :*