| creatssa_5912 a întrebat:

Vreau sa va pun o intrebare... daca am stat cu un baiat 1 luna si un pic...si el a vrut sa ne despartim, si acum vrea sa ne impacam, cum sa procedez? va rog ajutati`ma!; x:*:*:* multumesc`

Răspuns Câştigător
| Ea.e. a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu el sa afli de ce vrea sa va impacati, daca tot el a vrut sa va despartiti.Incearca sa afli cat mai multe de la el, motive, sentimente orice crezi ca iti poate fi de folos. Apoi cantareste toate variantele, inclusiv intrebarile la care poate a ezitat sa raspunda.
Daca majoritatea inclina ca o face doar cu un scop, atunci eu zic sa nu va impacati. Poate vrea sa demonstreze prietenilor ca vrea sa se joace cu tine cum vrea.
Eu zic ca sa il refuzi prima data, iar daca el inca insista, vorbeste INCA O DATA cu el sau cu PRIETENII lui pe care ii consideri de incredere si care crezi ca sunt neutrii in relatia dintre voi.
Daca el nu insista a doua oara inseamna ca a vrut sa va impacati doar de plictiseala, pentru a se crede smecher.

Odata a mers aceasta varianta, dar tu il cunosti mai bine pe el.
Sper sa te fi ajutat :*:*

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, acum depinde de motivul despartirii si de ceea ce simti tu pentru el. Fa ceea ce simti dar daca te-a lasat fara vreun motiv intemeiat e posibil sa repete intamplarea, insa tu il cunosti mai bine si daca crezi ca merita, oricine merita o noua sansa, poate a realizat ca tine la tine si te vrea inapoi, totul ramane la aprecierea ta.

| ÅñdRa a răspuns:

Buna.
Pai daca el a vrut sa va despartiti acum de ce vrea sa va mai impacati? Ca sa te lase balta din nou?
Poate ca ai inceput sa ti putin la el... dar cred ca cel mai bine ar fi sa renunti acum decat mai tz si atunci tu sa ramai sa suferi pentru cineva care nu merita

| udarb a răspuns:

Iti mai place de el? Daca tie nu ti indiferent atunci poti sa te impaci cu el in cazul in care el tine la tine cum zice.

| floryn92 a răspuns:

Daca faptul ca esti despartita de el nu te doare si esti sigura ca poti sa gasesti pe cineva care sa il inlocuiasca, atunci nu te mai impaca cu el. in caz contrar do itwinking

| pelu a răspuns:

Gandeste-te la ce ai de pierdut si la ce ai de castigat. Decizia iti apartine. Dar totusi daca v-ati despartit odata se va intampla si a doua oara...

| Palagandrei7 a răspuns:

Nu noi hotaram ce vrei, ci tu.
Daca iti place de el impacate si iubiti va.
Daca el nu te place lupta pentru ceea ce simti.

| spooky a răspuns:

De Lucian e vorba? Hm...nehotarat baiat.hee hee

| spooky a răspuns:

Aaa.despre Ghita e vorba... Mi se pare destul de detreaba.Eu zic sa ii mai dai o sansa. pup creatsa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu zic sa te inpaci, desi daca dupa alta luna el vrea sa te desparti mai bine despartate de acum sa nu mai suferi o adoa oara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il iubesti si te iubeste nu mai sta p ganduri dar daca nu te iubeste si doar isi bate joc d tine eu zic sa-l dai dracu si sa-ti gasesti un baiat ca lumealove strucklove strucklove struck)))))

| creatssa_5912 explică:

Ankku @ el m-a intrebat de mai multe ori daca vreau sa fiu cu el, si acum...nu stiu ce sa fac, am stat ...am vorbit cu el si dintr`un timp nu a mai zis nimic, a inceput sa inchidaca ochi si sa planga, nu stiu ce sa mai cred, eu simt ca tine la mine, dar nu sunt singurasad