| Encore a întrebat:

Asa, pai vreau sa intreb cine credeti ca este de vina intr o relatie in care baiatul se crizeaza rau cand prietena lui nu se tine de promisiuni thinking p. s. nu se inseala unu pe altul, doar vreau sa stiu a cui credeti ca e vina?

Răspuns Câştigător
| alexa a răspuns:

Pai e vina fetei in primul and pentru ca promite si nu facewinking
dar de asemenea este si vina lui...nu se rezolva totul cu o criza.ar trebui sa discute si sa. i faca reprosuri intr. o maniera mai"eleganta"
totul se rezolva intr. un cuplu atunci cand exista comunicare, respect si iubirewinkinghappy

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Pt a nu da amploare crizelor lui e mai bine sa eviti sa cauti un vinovat.Pana la urma important este cum aplanati problema, ce metoda de rezolvare gasiti, si nu in a gasi un vinovat!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

A amandurora.
Ea cand deschide gura sa faca bine sa vorbeasca serios si sa se tina de cuvant.
El sa fie mai calm, caci nervii nu ajuta cu nimic, dimpotriva...

| buburuzAndreea a răspuns:

Daca el se tine de promisiuni intotdeauna, atunci e indreptatit sa se enerveze. Dar daca exagereaza, adica face mare tam-tam ca ai uitat sa cumperi paine de la magazin sau alte nimicuri, atunci nu mi se pare corect.

| DMV a răspuns:

Chiar daca el isi tine cuvantul si ea nu, asta nu ii da nici un drept sau justificare sa se crizeze. Un om cu coloana vertebrala indeparteaza emotiile negative.
In completare la raspunsul lui SoftCristi, daca ea nu isi tine promisiunile si el se crizeaza poate insemna ca cei doi se potrivesc.

| Kokolina a răspuns:

Vina fetei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. daca ai facut-o intentionat .ar putea sa se supere da nu crize si cearta si din astea. da daca ai avut un motiv bun .sa faca crize din asa ceva ...nu mi se pare normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea indiferent de discutii, certuri sau inselari, vina le apartine si la unul si la celalalt. o relatie nu exista sa nu mearga si doar unul dintre parteneri sa fie de vina si sa greseasca. cine zice ca o relatie se termina din vina a unuia singur dintre parteneri este cel mai incult om. chiar daca unu la inselat pe celalt a facut din vina celuilalt mai mult sau mai putin. oricum VINA ESTE A AMBILOR PARTENERI atunci cand relatia lor nu mai merge