| TePwp a întrebat:

Incep prin a spune ca sunt foarte fericita! Tocmai am inceput o relatie cu baiatul pe care il plac de cand ma stiu, doar ca inceputul discutiilor noastre, al relatiei, al privirilor eu le-am inceput, eu am facut tot, eu mai am idee de relatii de la o prietena, el nu cred ca are, credeti ca inca mai e nelamurit, adica eu imi doresc sa ne comportam ca un cuplu, dar nu vreau eu sa fac primii pasi

2 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Ce idei trebuie sa ai despre o relatie? Sunt lucruri firesti, care vin de la sine. Importanta e comunicarea si sa va simtiti bine unul cu celalalt.

| tudorhit a răspuns:

Ai rabdare cu el. Doar nu vrei sa te desparti de el ca sa nu faci tu primii pasi.