| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca ar fi bine sa'l intreb pe baiatul de care imi place ce sentimente are fata de mine desi are o prietena la care nu tine si e cu ea doar pentru ca vrea altceva?

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca sta cu aia pentru sex, cu tine pentru ce o sa stea? Esti pregatita sa ii dai?

Nu mai pofti la ce are vecinul si nu iti mai baga nasul in relatiile altora.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Nu ar fi deloc rau sa te elucidezi in privinta sentimentelor sale. Atunci cand cineva iti pune o astfel de intrebare, in mod clar doreste un raspuns cert si aceasta ii va da lui de gandit pe viitor. Va invata poate sa nu mai priveasca superficial relatia cu o fata si va invata sa stie sa caute si sa accepte apoi drumul adevarului. Acum, in acest caz, depinde si de reactiile lui fata de tine pe care numai tu le cunosti si le poti percepe in mod concret. Daca nu a fost niciodata nimic intre voi, ar fi pueril sa il intrebi brusc asa ceva. Daca a fost, ai dreptul sa-i ceri macar o explicatie. Insa, referitor la prietena ta, as avea o intrebare pentru tine, la care tu si numai tu trebuie sa-ti raspunzi si numai tie: de unde stii ca doreste sa fie langa ea pentru altceva. Cumva ti-a spus el? In acest caz, stai atenta! Este posibil ca pentru el sa fie un obicei deja destul de vechi sa faca din femei victime. Si cand iti place de cineva, acela ar trebui mai intai sa prezinte calitati sufletesti vizibile si constante. Sa merite sa te bazezi pe morala lui si cat de cat pe putina maturitate. Daca iti place numai tie, s-ar putea sa ai si surpriza neplacuta sa primesti un raspuns dezarmant de sincer si care te va durea. Dar, totusi ca sa-ti raspund la intrebare, cu orice risc, ar fi totusi bine sa il intrebi. Viata este prea frumoasa si merge inainte. Ai tot timpul din lume sa iti selectezi gusturile si sa intalnesti pe cineva in viata ta care nu se poarta neaparat ca un filfizon, ci care iti poate asigura si multa stabilitate din toate puncetele de vedere. Un barbat adevarat asa ar fi de fapt, iar eu cred ca il meriti. Iti doresc multa iubire, dar adevarata!

| Dash a răspuns:

Da, ia-ti inima-n dinti si fa-o!

| RawrLexa a răspuns:

Da si eu am fost in situatia ta :-s.
i-am zis ca`l plac apoi l`am intrebat ce sentimente are pentru mine.
A fost uimit[ in bine] si mi-a zis ca tine de foarte mult timp la mine.
Nu are de ce sa te urasca chiar sa se poarte mai special cu tine :d!
Si pe aia o va parasi in scurt timpwinking
Fundabatting eyelashes?

| DAC a răspuns:

Esti sigura ca baiatul care vrea "altceva" trebuie sa stie ca il placi?
De ce nu ar vrea "altceva" si cu tine?

| Sexualitate a răspuns:

...Ai putea să-l întrebi, pentru că nu întotdeauna răspunsurile vin de la sine. Însă ai grijă ca nu cumva să o înlocuiască pe prietena "la care nu ţine" cu tine şi... nici la tine să nu ţină. Eşti sigură că ştii ce îşi doreşte acel băiat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. intreaba`l happy