| DenqOO a întrebat:

Aseară am făcut dragoste cu iubita mea si s-a rupt prezervativul și am simțit o placere mai mare și am ejaculat în ea. Se mai poate face ceva să nu rămână însărcinată?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Prima data este cel mai important sa stabiliti impreuna cu iubita ta daca in acest moment ESTE sau NU ESTE in zilele PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual, fiindca sarcina se poate forma NUMAI si NUMAI in cazul in care femeia este in perioada fertila a ciclului menstrual.
Daca NU isi poate calcula cu suficienta precizie daca este sau nu fertila in acest moment, in acel caz din farmacie se cumpara un TESTER de OVULATIE si FERTILITATE, in niciun caz PASTILA de a 2-a zi asa cum ti-a fost sugerat gresit/incorect (chiar IMBECIL) intr-un alt raspuns primit.
1.) Numai daca rezultatul testului de ovulatie si fertilitate este POZITIV doar in acel caz este necesar sa fie folosita o pastila contraceptiva de a 2-a zi Escapelle sau Postinor2.
2.) Daca rezultatul testului de OVULATIE si FERTILITATE este NEGATIV in acel caz in mod cert/sigur iubita ta NU a fost si/sau NU mai este in perioada fertila a actualului ciclu menstrual si ca atare folosirea pastilei contraceptive (de a 2-a zi) ar reprezenta o grava si crasa IRESPONSABILITATE.
IGNORA raspunsul IRESPONSABIL transmis de @Wr3nch.
https://lugu-lugu.shop/produs/test-de-ovulatie-5/
https://www.emag.ro/......D7K3L5BBM/
Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca era in perioada fertila, nu se mai poate face nimic. Asteptati sa treca minim 21 de zile de la actul sexual, faceti un test de sarcina si vedeti daca este sau nu gravida. Daca este gravida cosultati un medic ginecolog si vedeti ce va sfatuieste acesta, daca faceti sau nu avort.

| Wr3nch a răspuns:

Turbo la o farmacie non-stop si pastila de a doua zi.