| JacobD1 a întrebat:

Poate sa ramana insarcinata daca nu am ejaculat in ea?
Am facut dragoste (sex) cu prietena mea dar nu am ejaculat in ea. Am inceput fara sa folosim prezervativ si cand am simtit ca se apropie momentul ejacularii, mam oprit si am folosit prezervativul, dupa care a urmat totul dupa carte...

Răspuns Câştigător
| LAriiscukka a răspuns:

Pai daca nu ai ejaculat in ea nu poate sa ramana:* nu te mai stresa

| JacobD1 explică (pentru LAriiscukka):

Perioada menstruatiei trebuie sa-i vina cam pe 8-10 decembrie. Daca nu-i vine inseamna ca e insarcinata nu?

12 răspunsuri:
| Aleqa a răspuns:

N-are de ce sa ramana daca ai ejaculat in prezervativ...

| JacobD1 explică (pentru Aleqa):

Asta credeam si eu dar am citit niste articole pe net despre asta si am aflat ca inainte de ejaculare. penisul elmina niste substante (pre-ejaculare) care pot duce la insarcinare.

| Aleqa a răspuns (pentru JacobD1):

Nu e asa.

| aisha01eu a răspuns:

Ideea e ca exista sanse, dar zic eu mici. Eu am facut-o de cam multe ori fara si chiar daca a eliminat lichid pre-ejaculator tot nu am ramas insarcinata (dar am stat cu stress). Daca ii intarzie atunci a ramas insarcinata.

| unknownn a răspuns:

Poate!

| JacobD1 explică (pentru unknownn):

Esti sigur?

| unknownn a răspuns (pentru JacobD1):

Pai da ca pana sa ajungi la orgasm se mai scurge sperma.

| LAriiscukka a răspuns:

Pai ciclu la fete poate sa intarzie sau sa le vina mai repede dar nu te mai stresa daca nu ai lasat in eahappy

| JacobD1 explică (pentru LAriiscukka):

Deci. daca intarzie e ok?

si daca nu apare deloc inseamna ca e insarcinata?

| iuly12345 a răspuns:

Cel mai sigur raspun e asta: S-ar putea. nu se stiu. dar ce stiu sigur e ca daca la inceput nu ai folosit prezervativ s-ar putea pentru ca mici scapari sunt. asa ca cel mai sigur sa-si cumpere un test de sarcina si veti afla daca este sau nu insarcinata!

| JacobD1 explică (pentru iuly12345):

Testul de sarcina se efectuiaza dupa 3 saptamani dupa actul sexual sau dupa terminarea perioadei ciclului.