| StaRmAgiC a întrebat:

Aseara am fost in club si fostul s-a dat la mine cand a vazut ca stau cu altcineva.(fostul fiind colegul meu de clasa si un foarte "bun prieten")
Eu am tinut enorm de mult la fostul si stia chestia asta.Insa in club nu i-a picat bine ca eram cu altcineva si m-a sarutat.
Eu cum i-am raspuns la sarut, mi-am dat seama ca eu chiar inca mai tin la el.
In drum spre casa, prietena mea l-a intrebat daca noi doi suntem impreuna iar el a zis ca da.
Ne-a pus sa ne sarutam iar el nu a vrut spunand ca eu stau cu "Remi" baiatul cu care am stat ~pana aseara~.
Ne-am sarutat apoi am stat imbratisati.La plecare a ramas sa ne vedem mai tarziu spre amiaza ca ajunsesem acasa la 4 dimineata.
Cand ne-am ravazut inspre amiaza, s-a facut ca vine sa ma sarute apoi mi-a intors obrazul.Cat ne-am plimbat tot imi arata fete in jur ca "vai ce bine arata aia si cealalta". M-am simtit aiurea si m-am abtinut sa nu ii zic ceva dar m-am comportat prieteneste si m-am facut si eu ca in seara aceea nu s-a intamplat nimic.
Ce as putea sa fac?
Sa-l evit si sa nu-l mai bag in seama sau sa ii spun cat de nesimtit a fost?

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Si-a cam batut joc de tine.

E neserios.Nu cred ca trebuia sa renunti atat de usor la acel baiat din mom ce astalalt nu stie ce vrea; doar se joaca!

| elena a răspuns:

"Sa-l dai dracului"!
Draga mea, ai ramas la amicitia acestui imbecil, la balele lui care se scurg dupa alta fata, atunci cand este cu tine?
Hei, tinerete lasa-l, prietenii trebuie sa te merite, nu sa te umilesca, comparandu-te cu alte fete, care trec pe langa tine... un neica-nimeni, un terchea berchea, vai, vai, vai!
Alege-ti iubitul cu ratiunea si nu cu privirea sau...sa zicem cu...inima.
Nu fi ca el, nesimtit/a, treci pe langa el, ca si cum nu l-ai fi cunoscut niciodata, dar nu fa niciun fel de comentariu negativ, in fata nimanui, nu-l cunosti si GATA. Sunt prea directa, n-am ce sa fac!

| Dizzydizz a răspuns:

Toate astea lea facut pentru a te face geloasa, inseamna ca lui chiar ii pasa de tine, ca nu ii esti indiferenta.

Fa si u primul pas si intr daca vreti sa o luati de la inceput.Nu ai nimic de pierdut.
Se vede ca tine si el la tine, doar ca inca nu a gasit solutia potrivita.
Ajuta-l tu, ajutati va reciproc.:*
pup

| Stefania a răspuns:

Heikiss! Stii de ce a spus vorbele acelea ca "Vai ce bine arata aia", pentru c si tu asa ai facuyt in seara aceeasad. Deci cred ca ai mai auzit "Cum primesc asa dauwinking"probabil ca nici lui nu i-a picat bine, a vru sa te faca sa vezi cum si ce a simtit el atuncisad. Si atunci cand spuneai ca a vrut sa te sarute si si-a intors obrazul a facut asta ca sa il doresti mai multwinking. Iubitiva multlove struck.Pa,pakiss

| Tiby_4612 a răspuns:

Dupa parerea mea nu stiu de ce mai alearga dupa tine? Ca poate o sa fi iar cu el si o sa vina alt baiat care o sa vrea sa te sarute

| A_1809 a răspuns:

Cred ca cel mai potrivit ar fi sa-l intrebi ce a fost cu iesirea din seara respectiva si eventual de ce a facut-o.

| anitcolor a răspuns:

Ink mai tine la tine (probabil ca a fost si putin alcolizat si de aia sa intamplat asta ). acum faza naspa e ca el nu sar mai baga cu tine pentru ca e prea orgolios\mandru +ca nu stie ce vrea de la viata. trebuie sa se mai maturizeze cred ca e ok sa profiti de asta in sens pur sexual. oricum cel mai bun sex e cu fostul, cand stiti ce va place si nu aveti vreo boala ai grija sati controlezi sentimentele. daca nu ai destul sange pentru asta atunci EVITAL TOTAL. si altadata cand face pe gelosu reproseazai asta si sp ca intre voi nu exista nimic si tu nu esti proprietatea lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A facut pe prostul aia da si lasa-l impace ca nu stie ce vrea de la viata asa pare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna pentru mine el aseara cand te-a vazut cu altu ia picat rau si vrea sa-ti plateasca asa s te faca geloasa, dar infine nu stiu ce sa zic, pentru ca in ziua de azi nu mai sti ce sa crezi despre baieti ca mereu se schimba ideile lor, asa ca lasa-l sa vz ce are de gand sa faca nu il baga in seama.si poate sa gandi si el ca sa comportat putin rau.ai rabdare ca toate problemele in iubire se pot rezolva, dar de vezi ca nu te cauta lasa-l in pace se vede ca nu suntet destinati sa stati impreuna, sau poate el asteapta sa dai tu semn de viata, vezi tu ce simti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca a facut asa din gelozie si sa se razbune.

| Teo_6515 a răspuns:

De ce nu vorbesti cu el deschis? Intreaba-l direct ce are de gand si vei vedea ca si el tine la tine, doar ca ii e frica de reactia ta, crezand ca nu mai tii la el. O discutie deschisa consider ca e cel mai bun lucru.