| StaRmAgiC a întrebat:

Sunt intr-o mare incurcaturasad
De obicei sunt foarte complicata. Iubesc enorm de mult un baiat care acesta este fostul prieten si nu mai sunt cu el de 10 lunii.Desi ne cunoastem de 4 ani si suntem in aceeasi clasa.
Intre timp am cunoscut un alt baiat care se afla in acelasi cartier cu mine.
Sambata seara urma sa ma duc cu colegii in club printre care se afla si fostul prieten. Iar vecinul de cartier a venit si el in club mai mult pentru mine.
In noaptea aceea o prietena de-al unor colegii de ai mei pusese ochii pe fostul, insa acesta i-a marturisit ca ma mai place.
Auzind ca fostul ma mai place am uitat de vecinul si am dansat toata noaptea cu fostul.Intre timp vecinul s-a dat la prietena mea iar ea la el si cred ca s-au sarutat mai bine de 2 ore.
Nu imi picase bine de ceea ce vazusem, iar fostul vazand asta ca nu-mi convine ceea ce vad s-a suparat pe mine si a vrut sa plece(parea sa fie gelos). I-am zis ca-l plac dar nu m-a luat in seama desii a zis ca-i place de mine dar nu-i plac toanele mele.
Intre timp vecinul se ruga de mine sa-l iert dar ca o atrage prietena, am vrut sa-i cuplez dar vecinul incepuse sa devina nesimtit cu mine, iar prietena normal l-a dat uitarii cu toate ca imi zisese ca-l place.
Intre timp vecinul s-a dat la mine a zis ca-i pare rau ce-a facut si ca vrea sa stea cu mine. Disperata ca nu mai am prieten de ceva lunii bune, am acceptat.
Cu toate astea m-am comportat urat cu vecinul de frica sa nu afle fostul ca umblu cu el.Pentru ca singura mea iubire este el.
Mai ales acum ca i-am spus colegei celelalte care e mai tupeista si o gura sparta, totul ce se intamplase in club.
Si colega a zis ca se v-a lua de prietena mea si ca o va face de ras in fata clasei fiindca asa nu se face.Desi eu am trecut cu vederea.
Parca sunt legata de toate partile si nu m-ai am scapare.Incerc sa ma schimb pentru fostul ca poate voi mai avea sanse la el.Alt prieten nu-mi pot face pentru ca fac ce fac si fara sa vrea rostesc numele fostului. Pica aiurea.Si chiar nu stiu ce sa fac.
Iar prietena mea nu vreau sa se simta prost cand ii voi povestii ca stau cu vecinul etc. Iar poate daca afla fostul ca stau cu altul si ca prima oara a stat cu prietena(colega de banca) nici ca nu mai pot avea sanse la el.
nu stiu ce sa facsad

7 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In primul rand hotaraste cu cine vrei sa ramai stii proverbul ca "cine fuge dupa doi iepuri nu prinde nici unul " dupa cum te comporti asa o sa patesti si tu.

| StaRmAgiC explică:

Pana la urma i-am dat papucii lui vecinul.
Il iubesc pe fostul si nu pot sta cu altul.Insa oricum fostul nu vrea sa stea cu minesad

| Patrăţel a răspuns:

Cred că cel mai bine e să alegi unul dintre ei!hee heepe cel care se comportă frumos cu tine, pe cel pe care simţi că îl iubeşi. Încearcă să-i explici fostului ce s-a întîmplat, mărturiseşte-i ce simţi. lasa-l pe vecin! rolling eyes

| Ana213 a răspuns:

Daca l-ai iubi enorm de mult nu l-ai insela cu un vecin, si totusi ai spus undeva ca esti disperata ca nu ai prieten deci dupa parerea mea nu il iubesti doar te plictisesti.

| andreea_8373 a răspuns:

Alege unul dintre ei, spune-i fostului ce s-a intamplat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt un copil si sunt intr-o incurcatura.

| steff_5116 a răspuns:

Stiu cum e, si eu iubesc un baiat cu toate ca acum am prieten de 2 luni. mi-am facut alt prieten ca sa il pot uita pe fostul, si mi-a cam reusit.nu in totalitate. asa ca daca vrei sa il uiti nu te mai gandi la el si incearca sa te porti mai frumos cu " vecinu "