| anonim_4396 a întrebat:

Aseara am ramas cu prietenul, prietenei mele cu care ma inteleg foarte bine, dar.acesta aseara mi-a marturisit ca lui ii place de mine desi tine foarte mult la prietena lui si m-a sarutat desi eu m-am opus si m-am tras. Ce sa fac? Pentru ca daca ii zic ei ce s-a intamplat.se vor desparti si nici el nici ea nu vor lucrul asta. Orice raspuns e bine venit. Multumesc.

2 răspunsuri:
| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Nu ii spune prietenei tale ce s-a intamplat pentru ca o vei rani.si alta data fa tot posibilul sa nu mai ramai singura cu prietenul ei ca sa eviti chestiile de genul asta.

| master_3159 a răspuns:

Buna. Ce zic eu. Daca prietena ta e o prietena buna in care ai incredere tot timpul si chesti din astea eu zic ca nu ar fi frumos sa ii " furi" iubitul. Dar daca stii ca se vor desparti ei doi si na in caz de el te place pe tine si se desparte de prietena ta eu zic cand se despart consoleazai pe amandoi incearca sa pastrezi legatura si cu prietena ta si cu el ( daca il placi si tu ) si dupa cateva zile /saptamani /luni depinde cum preferi sa incepi sa ii dai sanse si poate sa fiti impreuna. Daca sentimentele tale fata de el nu sunt mari decat de amicie eu zic sa nu il mai lasi sa fac asa ceva si cum face avertizeazal si daca chiar tii la prietena ta ar trebui sa o anunti ce are langa ea ca pe urma va suferi mai tare deci depinde pe care alegi tu.

NU GARANTEZ CA MERGE DACA FACI CUM AM ZIS EU. Deci ai grija ce faci.Depinde ce alegi, pe cine alegi si mult noroc. Sper ca am putut sa iti fiu de ajutor.