| anonim_4396 a întrebat:

Hey, salut la toti, am pus nu de mult o intrebare legata de iubitul prietenei mele,ca el se da la mine si v-am cerut sfaturi cum sa ii spun prietenei fara sa se supere, pai deci am ascultat sfaturile si nu am mai vorbit cu el pe telefon site-uri de socializare si i-am spus prietenei adevarul despre el, pai acum am ajuns in urmatoarea situatie, prietena mea crede ca eu vreau sa ii stric relatiea, si aseara prietenul ei a venit la mine m-a luat intr-o parte si a inceput sa-mi explice diferite lucruri cum ar fi: ca eu pe tine te iubesc dar tu nu intelegi, eu sunt gata sa fiu cu tine o las si pe prietena mea acum doar pentru tine, si apoi m-a sarutat eu nu am stiut ce sa fac si l-am dat intr-o parte, eu am fugit insa el m-a ajuns si mi-a spus ca daca nu il sarut o paraseste chiar acum pe prietena mea, dar daca il sarut acum ma lasa in pace o vreme... dupa asa propunere ca ma lasa in pace si va fi cu prietena mea m-am gindit ca ar fi bine sa il sarut dar i-am pus o conditie, ca el nu se va mai da la nici o fata cit timp este cu prietena mea. Ne-am sarutat si acum el este cu prietena mea. Acum am nevoie de niste sfaturi cum sa ma impac cu prietena mea care crede ca vreau sa ii despart si cum sa il fac pe prietenul ei sa uite de cele intimplate aseara?
Mercy anticipat:* si va rog seriozitate.

45 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Vrei seriozitate? Atunci, acceptă asta.Nu meriţi să fii prietenă cu fata respectivă.Îţi place să te joci cu el.De ce o faci? Din răutate, din invidie? Oricare ar fi motivul, îţi meriţi soarta. Dacă el o va lăsa pe prietena ta, te va înşela şi pe tine. Poate o să-ţi placă să fii în situaţia ei.Nu eşti o adevărată prietenă.Şi ea nu te va ierta. Poate o să-ţi fie învăţătură de minte.

| TPU9999 a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Poate nu ai inteles corect situatia, eu din potriva vreau sa ii arat prietenei mele cu ce baiat ea se intilneste mie nu imi place de el, el se da la mine si vreau sa ii arat prietenei ca el o inseala, deja i-am povestit prietenei mele situatia i-am povestit cum el mi-a spus diferite lucruri ca vrea sa o lase sa fim impreuna, si ea mi-a spus ca eu vreau sa ii despart, da nu este asa vreau sa o ajut sa vada cine este el de fapt

| mihai69 a răspuns (pentru TPU9999):

Las' că o să vadă și fără să-i spui tu!

| TPU9999 a răspuns (pentru mihai69):

Nu cred ca o sa vad, are incredere numai in el

| mihai69 a răspuns (pentru TPU9999):

Are încredere ACUM; după ce ăla o să-și facă poftele cu ea și va trece la următoarea victimă (sper din tot sufletul să NU fii tu aia), o să creadă. Nu mai devreme.
Ai răbdare!

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru TPU9999):

Atunci,de ce l-ai sărutat? Şi nu pune pretextul cu plecatul, un sărut implică două persoane.Recunoaşte,îţi place băiatul.Ei i-ai spus că l-ai sărutat? Dacă nu, rămâne sub semnul întrebării.

| TPU9999 a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

El mi-a propus sa ne sarutam si ca daca ne sarutam ma lasa pe mine in pace si ramine cu prietena mea de aceea ne-am sarutat nu i-am spus ei nimic nu vrea sa ma asculte

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru TPU9999):

Vezi? Puteai să nu accepţi. Puteai să nu-i asculţi vrăjelile de Don Juan.Ar fi trebuit să pleci pur si simplu.Dar tu ai rămas şi asta spune multe lucruri.

| mihai69 a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Da, spune, dar numai cui știe să „audă".

| TPU9999 a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Ai dreptate am gresit dar acum chiar nu stiu ce sa fac de aceea am cerut ajutorul ce ar trebui sa fac in asa situatie

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru TPU9999):

Poţi vorbi cu prietena ta şi să-i spui tot ce s-a întâmplat, sperând că o să te ierte.Şi pe el să-l lăsaţi amândouă. Merge pe două fronturi.O să-şi bată joc de voi şi apoi o să vă facă o imagine proastă.
P.S. E bine dacă asta o să-ţi fie lecţie de viaţă.

| TPU9999 a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Am vorbit deja cu ea dar nu vrea sa ma asculte a spus ca am inventat totul si ca ii vreau raul si ca vreau sa o despart de el, l-am lasat deja nu mai vorbesc cu el

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru TPU9999):

Atunci,spune-i să-şi facă un cont fals,să vadă dacă ar înşela-o.Şi dacă nici acum nu vrea să te asculte, las-o şi pe ea. Dacă îţi era prietenă bună, te asculta.Dar ea preferă să creadă un străin în care probabil că nici ea nu are încredere.În esenţă, e alegerea ei. Dacă nu deschide ochii acum, îi va deschide când va fi prea târziu.Şi tot o să afle adevărul.atunci,o să ştie că nu ai minţit. Dacă îl vede ca pe un zeu, las-o să se complacă în situaţia asta.Tu ai făcut tot ce se putea. Dacă nu vrea să vadă adevărul, mergi mai departe.O să treacă şi asta.

| TPU9999 a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Merci mult de sfat o sa ma folosesc de ideea cu contul fals...nu vreauca ea sa deschida ochii prea tirziu pe urma sa regrete toata viata

| AnnUshcA a răspuns:

Stii ce sa faci TPU9999? sa-ti vezi de viata ta pentru ca nu o vei putea sa o faci sa deschida ochii..clar ea il iubeste. Daca nu-l iubea te asculta si pe el il lasa nu le tine.nu ai ce sa faci am avut si eu cazuri de astea nu unu mai multe....asa suntem noi fete ne indragostim de baiatul nepotrivit si-l vedem ca pe un inger iar familia ne-o calcam in picioare asa ca las.o in pace si fii tu fericita

| mihai69 a răspuns:

Dacă ții cu adevărat la prietenia ta cu tanti aia, separă-te și de el, și de ea până o va părăsi; n-o să dureze prea mult, fii liniștită. Apoi, dacă ea chiar ți-e prietenă, la rece, o să creadă și o să înțeleagă tot ceea ce acum nu vrea să vadă și audă.
Da, poți înregistra măgăriile ăluia, dar până nu se vor despărți, nu i le arăta, că e degeaba.
Și tu nu mai fi proastă și să te lași șantajată de ultimu' om! Dacă TU nu te respecți, cum s-o facă alții?!? Auzi, să te săruți cu un bou ca să nu știu ce! Mâine poimâine te face să-ți dai și chiloții jos!
Deșteaptă-te, române!

| TPU9999 a răspuns (pentru mihai69):

Prietena mea are asa o fire care crede doar daca doreste, si ce sa fac el sa se duca la prietena mea si sa ii spuna tot, cu toate ca santajeaza oricum nu pot sa fac nimic, acum daca ii mai spune ca ne-am sarutat ea nu ma va ierta nici o data, chiar as vrea sa stie ce fel de om e el.

| mihai69 a răspuns (pentru TPU9999):

Tu chiar nu înțelegi: ea NU te va cred orice ai face, nici dacă ar fi un îngeraș deasupra ta și ar vedea și auzi tot ce face nemernicu' ăla!
De aia ți-am și spus - dacă ții la prietenia ei, desparte-te de amândoi! El n-o să-i spună ei nimic, pentru că nu are nimic de câștigat din asta, ci doar de pierdut, nu mai fi chiar ultima credulă!
Lasă timpul să-i deschidă ochii, nu te mai chinui tu, că orice ai face, tot prost iese!

| TPU9999 a răspuns (pentru mihai69):

O sa incerc, da ma tem ca pina isi va da seama va fi prea tirziu el vrea doar sa profite de ea

| mihai69 a răspuns (pentru TPU9999):

Asta e; e o experiență și trebuie s-o treacă- altfel nu va învăța nimic pentru viitor!

| TPU9999 a răspuns (pentru mihai69):

Da trebuie sa o treaca da o trece cu o persoana care la urma o sa se foloseasca de ea mai mult decit trebuie

| mihai69 a răspuns (pentru TPU9999):

Știu, și e dureros, dar nu ai ce face. Decât eventual să bagi o a treia persoană în ecuație - vreo gâsculiță care să accepte să flirteze cu idiotu' și tu să îți iei amica de mână și să-i arăți ce-i poate ăluia pielea. Dar chiar și așa riști, mai ales dacă află că fufa e trimisă de tine. Și mă tem că nu e greu să afle asta.

| Doub a răspuns:

Ce penibil. Astea sunt dramele voastre la 14 ani?

| grab a răspuns:

Nu trebuia sa il saruti.
e un prost daca pune astfel de conditii si prietena ta nu inseamna pentru el decat material de laba.
scapati de asa individ daca puteti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa il filmezi cumva sau sa ii inregistrezi vocea cand iti spune chestiile astea sau vorbeste cu un prieten sa va urmareasca si cand va vede sa va filmeze. Orice ai face nu te-ar crede adica ma refer la vorbe. Orice ce iai zice isi va crede "iubitul" si nu pe tine ca pe el il iubeste mult e viata ei etc.Degeaba incerci sa ii explici ca ea va intelege ca ii vrei iubitul si ca vrei sa ii faci sa se desparta..Multa bafta!(Nu te baza pe vorbe tot nu o sa te creada)

| TPU9999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Merci de sfat o sa incerchappy

| anonim_4396 explică (pentru TPU9999):

Sa o si faci pentru ca o sa te creada daca o sa vada filmarea si urmatoarea data cand o sa fie cu altu si o sa se dea si ala la tine pe tine te va crede si nu pe el pentru ca va sti cat de mult insemni pentru ea si cat de mult tii la ea!
Dar sa nu ii spui faza cu sarutatul(cand l-ai sarutat tu pe el doar ca sa o lase in pace si sa nu se mai dea la altele)pentru ca se va supara rau de tot! Poate n-o sa mai fiti prietene doamne fereste

| TPU9999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai acum apare alta problema daca eu o sa inregistrez cum el spune toate acestea el o sa ii spuna ca ne-am sarutat o sa strice toata prietenia, da nu vreau ca el sa o foloseasca, mai apoi sa o lase si ea sa sufere
o sa incerc faza cu inregistratul.

| anonim_4396 explică (pentru TPU9999):

Ai grija cu chestia asta si multa bafta!

| TPU9999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Merci mult

| anonim_4396 explică (pentru TPU9999):

Placerea a fost de partea mea tongue happy

Răspuns utilizator avertizat
| darriya a răspuns:

Daca nu iti placea de el nu il sarutai.cat de p...sa fii sa crezi ca daca il saruti nu o paraseste pe prietena ta... daca iti cerea sa faci sex cu el.o faceai? lol il placi dar singura te minti parasestei pe amandoi daca tii la prietena ta altfel nu ai cum sa-i demonstrezi prietenei ca el e o zdreanta. daca nu maine, poimaine o sa-ti spuna sa faci sex cu el si tu fiind o "adevarata" prietena vei accepta.cati ani ai? de ce nu mergi sa le spui parintilor tai despre el ca nu te lasa in pace? simplu

| TPU9999 a răspuns (pentru darriya):

Nu nu acceptat nu-mi place de el...14 si parintii mi-au spus sa ii explic prietenei tot

| darriya a răspuns (pentru TPU9999):

Daca nu iti da pace du-te la politie sa nu ajunga sa te forteze sa te culci cu el la cat de timpit este..prietena ta nu te va crede pentru ca e indragostita de el dar, poti sa faci ceva da-ti intalnire cu el spune-i prietenei tale ca vrei sa-i spui adevarul...si cand il va vedea pe iubitul ei cu tine, isi va da seama ca el e o zdreanta... faza cu inregistratul e greu in caz ca vrei sa-l filmezi isi da seama fraierul sa-i inregistrezi vocea? nu faci nimic va crede prietena ta ca e un baiat pus de tine

| emmaemilia a răspuns:

Trebuie sa-i explici toata treaba, daca intelege din prima e ok si daca nu o sa-i treaca sigur

| TPU9999 a răspuns (pentru emmaemilia):

Nu intelege si nici nu mai are incredere in mine

| IoneeLaaaMaa a răspuns:

Cand iti mai spune asemenea lucruri, inregistreaza-l si da-i prietenei tale inregistrarea..asa o sa se convinga happy!

| TPU9999 a răspuns (pentru IoneeLaaaMaa):

Mi-au mai dat sfaturi cu inregistrare si acum am incercat
azi iarasi a venit la mine spunindu-mi ca am incalcat promisiunea si ca i-am spus prietenei despre sarut, l-am inregistrat, eu i-am spus ca a fost o greseala sarutul si nici nu mai vreau sa il vad, i-am spus ca nu o merita pe prietena mea, si cum credeti ce a facut, pai eram singuri la mine acasa cum statea in pargul usii m-a luat peste in brate si m-a sarutat, eu l-am lovit la care reactia lui a fost urmatoare, ce se intimpla cu tine eu serios vreau o relatie cu tine si tu asa procedezi, eu la rindul meu i-am spus ca nu vreau sa am nimic cu el si l-am alungat din casa la care el mi-a spus ca o sa imi scrie si ca o sa faca in asa fel ca totu sa fie bine. i-am aratat tot ceea ce am vorbit prietenei mele, ea a ascultat si a spus ca asta nu-i adevarat si ca doar am modoficat inregistrarea, l-a intrebat daca a fost ceva si el a spus ca in timpul in care noi eram impreuna de fapt el era cu baietii la cafenea...si acum nu pot sa fac nimic nu ma crede nici cu inregistrare plus la asta acum am aflat ca in seara asta ea se pregateste sa se culce cu el...va rog spuneti-mi cum sa fac sa o opresc sa nu faca o prostie

| AndyAndrey01 a răspuns:

Ai smartphone? Daca ai instaleaza-ti de pe magazin call recorder este unu galben si cand vorbesti cu el la telefon aplicatia inregistreaza automat convorbirea

| laura2105 a răspuns:

Te-ai bagat intr-o poveste prea complicata, nu trebuia sa il saruti pentru ca atunci cand prietena ta va afla va fi mult mai suparata pe tine de cat era deja. Si in plus de ce il obligi sa fie cu ea daca el nu vrea?! Mai mult ii faci rau prietenei tale. Eu nu cred ca ai nevoie sa il faci pe el sa uite nimic. Iti propun sa ai o discutie deschisa cu prietena ta si sa ii explici tot. Daca este cu adevarat prietena ta, va intelege! Sper ca ti-am fost de ajutor! Succes!

| TPU9999 a răspuns (pentru laura2105):

Mersi da nu vrea sa ma asculte nici nu ma mai ia in seama