| anonim_4396 a întrebat:

Numai inteleg nimic am iesit intr-o seara afara. si asteptam cateva prietene. afara era un tip dragut, mi-a zambit m-a salutat m-a bagat in seama. credeam ca este venit la bunicii lui sau la vreo ruda in vacanta, bine inteles ca am vb cu el. dp aproape 15 minute cat am vb cu el, lucruri banale vine si o prietena de-a mea si il saruta il i-a in brate, eu am ramas mirata nu imi venea sa credlaughing tocmai ea sa stea cu acel tip dragut ( ea ne spunea ca nu are prieten si ca nu vrea de la un tip ceva serios). asa... cei doi au stat toata seara cu mine si cu alte prietene, tipul ma privea imi zambea, au trecut cateva ore iar pe prietena mea a chemat-o fratele ei acasa. dp plecarea ei nici noi nu am mai stat ff mult, desi prietena mea plecase iubitul ei a condus-o acasa si a mai stat cu noi ( chiar daca ne cunoscuse de cateva ore). am mai stat si noi putin. prietenele mele plecau una cate una acasa si intr-un final am ramas decat eu si el. el s-a apropiat de mine m-a luat in brate si m-a intrebat daca vrem sa ne plimbam putin eu am acceptat, mergand noi el ma tot lua in brate imi arata stelele luna, totul era perfect dar el avea prietena, si ma tot gandeam la prietena mea si nu stiam cum sa reactionez. am mai stat de vb cu baiatul ne-am mai plimabt, m-a pupat pe buze ( nu ne-am sarutat) eu stateam in bratele lui ce sa spun totul era perfect, acesta a indraznit sa ma sarute si eu nu am opus rezistentalaughing, nu stiu cine ne-a vazut dar a doua zi prietena mea mi-a facut un scandal monstruos si mi-a spus ceva de genul 'Esti fericita acum poti sa il iei tu! "binenteles ca s-a despartit de acel baiat. Seara baiatul a venit din nou la noi in cartier, eu ma duceam la magazin iar el a venit la mine m-a luat in brate m-a invartit odata, m-a sarutat si mi-a spus cat de mult ma place. numai stiam ce sa zic si ce sa fac. chestiile astea se intamplau acum o saptamana. de atunci prietena mea ma barfeste la toata lumea, de cate ori ma vede ma jigneste. ma gandeam sa o bat putin sa o aranjez laughing dar nu ma cobor la nivelul ei... dar si celelalte fete au inceput sa se indeparteze de mine. si nu stiu ce sa fac. ele sunt cele mai bune prietene ale mele, si mi-au spus daca vreau sa mai fiu prietena cu ele sa ma despart de baiatul pe care il iubesc?( sunt prietena cu ele cand eram ff micA) si nu stiu ce sa fac( cu prietenul meu ma inteleg super bine )

scuze de greselile de scriere. ofer funda si vot pentru cel mai bun raspunshappy

Răspuns Câştigător
| Carly22 a răspuns:

Deci daca as fi eu in situatia ta, sincer le-as spune ca sunt niste egoise si nu merita sa ma barfeasca.Prietena ta nu este prietena ta din cate se vede, pentru ca ea nici nu vrea o relatie serioasa cu baiatul de care iti place tie si-ti mai face si scandal.Cred ar trebui sa-ti gasesti alti prieteni,pentru ca prietenii pe care-i cunosti de mica, din propria experienta, se duc.

12 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Spunele ca iti pare raw ca tu nu ai vrut sa ii iei prietenu si ca in pr voastra nu se va schimba nimic mereu veti iesi afara si va intelege bine.asa a fost sa te cunosti cu el nu e vina ta.

| AndaWest a răspuns:

Singurul care a gresit e el, si degeaba va zbateti voi mai sa va dati in cap.el trebuia sa fie clar de la inceput cu iubita lui sa-i spuna ca s-a indragostit de altcineva si asa nu cadeai tu aia care fura iubitii fetelor.ai grija sa nu aiba iar vreo dragoste la prima vedere si sa ramai singura de tot

| cOnTexT a răspuns:

Ce povestehappy... Interesant ce sa spun. Nu iti sunt prietene daca iti cer asta. Dar si tu. eh. nu ai facut tocmai corect fata de pretena ta.
Ramai cu el dai o sansatongue. Apoi ele tot o sa te primeasca, oh go on

| Agentulx a răspuns:

Fa-o lata... spune-le prietenelor tale ca v-ati despartit.si te intalnesti cu el pe ascuns,mergi in cartierul lui, gasi-ti voi o solutie, cred ca e mai bine sa-ti pastrezi prieteni de-o viata ...de tip te-ai putea desparti.cum a facut cu prietena ta asa ar putea face si cu tine. bft!

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Pai,nu stiu,baiatul ala poate iti face acelasi lucru pe care i l-a facut si prietenei,se poate da la altele fara sa stii,si cu celelalte prietene nu inteleg de ce nu vorbesc cu tine,doar pentru ca ala e cu tine? :-s, vorbeste cu eele, dar nu si cu fosta prietenului tau.

| ReeaAndreea a răspuns:

Uite. daca iti erau prietene adevarate nu se indepartau de tine asa usor. deci mai bine ramai cu el. prietene din astea iti gasesti orinde, dar un iubit cu care sa te intelegi bine nu chiar asa usor. in plus e decizia ta pe cine alegi dar. alege cu inimawinking

| php a răspuns:

Deci ai cam gresit putin ca " nu ai opus rezistenta" laughing da deastrea se mai intampla... tu trebuie sa te gandesti bine ce sa faci ( prietenele tale sti ca o sa fie pe viata, pe cand baiatul asta e ceva trecator si cred ca si tu sti bine asta, Pe de alta parte daca ele ti-ar fi prietene asa de bune cum spun te`ar intelege ca tu chiar il placi si nu te`ar pune sa te desparti de pr tau... esti intr-o situatie delicata da sper sa te descurci:*:* Bafta!

| tequillaXd a răspuns:

Daca as fi in locul ei si eu as face la fel. Adica hey hellow i-ai furat iubitul celei mai bune prietene ale tale. Tu-ti dai seama ce a simtit prietena ta cand a aflat?! Oricum gandeste-te bine, daca el o sa faca cu tine la fel cum a facut cu prietena ta. O sa ajungi la final sa ramai si fara cele mai bune prietene si fara baiatul iubit. Eu cred ca ar trebui sa-ti ceri scuze prietenelor tale si sa te desparti de iubitul tau, deoarece in lume exista multi baieti, dar nu si prietene adevarate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baieti mai sunt multi, dar prieteni buni nu gasesti peste tot. oricum... dupa un timp o sa te plictisesti de el si o sa-l lasi. daca as fi in locul tau as renunta la el pentru prietene.prietenia dureaza mult, e ceva ce ff greu poti sa darami. avand in vedere ca acel baiat a fost cu prietena ta si dupa ce te-a vazut pe tine a lasat-o... poate asa o sa faca si cu tine. sper ca te-am ajutat

| Allysson a răspuns:

Pai.pai...nu cred ca tie chiar iti place de el,cred doar ca iti place cum arata...dar chiar daca il placi nu trebuie sa le lasi deopate pe prietenele tale, incearcan sa le exlici ca tu il placi si ca nu e vina ta ca si el te place si na incearca sa vorbesti cu fosta ta prietena, cerei scuze

| tinutzZa_6110 a răspuns:

Daca sh el te iubeste cu adevarat merita sa ramii cu el.dar daca nu esti sigura de iubirea lui nu prea cred ca ar merita sa fiti impreuna... iubirea trebuie sa fie reciproca...in fine asta е parerea mea!

| 23222 a răspuns:

Daca erau cu adevarat prietenele tale nu iti cereau sa te desparti de el... incearca sa vorbesti cu ele sa le zici cum sta treaba ca nu vrei sa le pierzi prietenie.