| ahgogogo a întrebat:

Aseara m-am certat cu prietenl meu, i-am trimis mesaj si el imi raspundea foarte ciudat si i-am spus ca imi este dor de el iar el mi-a spus ca nu ma crede si m-a deranjat fiindca nu este prima data cand imi spune asta, ma deranjeaza ca nu are incredere in mine desi suntem de 3 luni impreuna si nu i-am facut nicio schema, nici gand sa-mi compromit relatia cu ceva...el are impresia ca nu tin la el si eu fac atatea ca sa ne fie bine dar bineinteles ca el nu stie(sunt dispusa oricand sa ma cert cu oricine pentru el iar el se comporta foarte ciudat crezand ca eu nu tin la el si ca nu e important pentru mine)imi pare foarte rau ca suntem amandoi foarte orgoliosi Vreau si eu sfaturi cu privire la acest subiect as vrea sa-i trimit mesaj azi, desi ne-am ciondanit putin aseara dar nu stiu daca e bine daca fac asta si daca o sa-i trimit oare ce sa-i spun? Dau funda kiss

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Intreaba-l cum s-ar simti daca el ti-ar spune ca te iubeste si-i e dor de tine si tu i-ai spune ca nu-l crezi.
Sa intre putin in pielea personajului si sa-ti spuna cum s-ar simti,daca ti-ar spune ceva rupt din sufletul lui si tu NU l-ai crede.
Baiatul asta drag al tau nu are suficienta incredere in el.I se pare imposibil ca dintre toti sa-l fi ales tocmai pe el si se asteapta in orice moment sa-i spui ca totul s-a terminat,drept pentru care,se autosugestioneaza in asemenea grad,incat orice faci si orice spui,sa-l gaseasca pregatit.
Poate e foarte influentat si de povestile de despartire din jur,dar e sigur ca el,din momentul in care ati devenit o pereche,a inceput sa astepte sa-l parasesti.
De aici,toate aceste reactii negative,el se apara de iubirea si sentimentele tale,de fapt.
Si va trebui sa stai serios de vorba cu el,pentru ca,daca veti continua asa,tu vei obosi cumplit si te vei trezi impinsa sa vrei despartirea.
Discuta cu el,in cateva cuvinte,arata-i ce ai facut tu in relatia voastra(putine cuvinte,dar esentiale:eu ti-am spus cutare,eu te-am cautat atunci,eu am vrut sa,etc) si arata-i si reactiile lui.
Si spune-i ca tii mult la relatia voastra si nu vrei s-o pierzi,el de ce face totul ca sa te alunge?
Gandeste-te bine ce ii spui,ca sa nu ajungeti sa va certati din nimicuri,sa puteti discuta serios.
Ai putea chiar pregati terenul, sa-i spui ca vrei sa va vedeti pentru ca vrei sa discutati, trimite-i mesajul asta.
Si, cand va vedeti, ii ceri sa fie sincer si sa te asculte doua minute.Si va lamuriti!
Orgoliul si nesiguranta au distrus multe suflete, nu fiti si voi victimele lor.
Mult noroc!
happy

10 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Eu cred ca glumea, sau a spus asta ca sa te tachineze, stiind ca te enervezi.
Eu nu i-as da mesaj, l-as lasa pe el.

Dar daca vrei sa-i dai ii poti spune ca nu intelegi de ce nu te crede, sa-ti dea argumente, sa-ti ceri scuze DACA ai gresit cu ceva. Mai mult tu nu ai ce sa faci, el e cel cu "pisici" pe creier.

| unknøwn a răspuns:

Din câte spui asta e un fel de relaţie de prietenie un pic mai avansată.
Nicidecum o relaţie de cuplu!

| ByBy9518 a răspuns:

Buna happy deci stiu cum te simti prietenul meu face la fel si nu este vb doar de 3 luni, suntem impreuna de 1 an si ceva. Ne certam pe fiecare zi laughing) este asa de incapatanat. Cum ai spus si tu mai sus ORGOLIUL laughing asta este problema. Nu te alarma daca esti sigura ca tine la tine. Daca este vreun golanas happy la fel stai tranquila, le place sa se dea COCOSEI zicand ca are controlul si ca face orice din tine.Nu-i trimite mesaj decat daca ai gresit tu, daca stii ca nu ai facut nimic ca sa aduceti la cearta atunci asteapta sa te caute el. Stii vorba aia '' Cine te iubeste si te vrea TE CAUTA '' nu o face azi happy asteapta sa o faca, o va face el intr-o zi happy. Daca nu o face deloc inseamna ca nu te iubeste si aici o sa preiei tu controlul dandu-i un mesaj cu '' Te PUP Pa-Pa''. Cati ani ai tu? pup si SUCCES!

| ahgogogo explică (pentru ByBy9518):

| ByBy9518 a răspuns (pentru ahgogogo):

Foarte tare happy este de seaama cu mine. Si el cati ani are?

| ahgogogo explică (pentru ByBy9518):

Faza e ca m-a enerveaza foarte tare fiindca incearca sa-mi spuna ca uite ies nu stiu unde ca sa ma faca geloasa si crede ca o sa-i spun nu iesi ca vai ca ma inseli si eu din contra ii spun numai de-al naibii iesi si distreaza-te, fiindca la fel si el daca ii spun ca ies e vizibil ca se supara dar nu spune nimic tot din orgoliu, ma termina omul asta deci nu-mi vine sa cred cat tin la el desi am trecut acum cateva luni de o despartire de un baiat pe care l-am iubit enorm si el stie de fostul meu si nu stiu dc dar mereu are impresia cred ca eu nu am trcut peste si inca imi iubesc fostul.

| ByBy9518 a răspuns:

Mistoo avem aceeasi poveste. Iubita tu stai linistita asa imi face si mie happy numai ca daca eu ii zic ca ies pe afara el ma intreaba cu cine, si imi zice daca imi da voie tongue. Vrea sa te faca geloasa nu ii arata ca nu esti pentru ca o sa creada ca nu il iubesti si de fapt nu iti pasa. Sfatul meu ( asa fac si eu ) arata-i ca iti pasa spune-i ce gandesti arata-i ca esti geloasa supara-te, daca te iubeste si ii pasa de tine te va impaca mai devreme sau mai tarziu. E genul mai golanas? pupici

| ahgogogo explică (pentru ByBy9518):

Nu prea e golanas, de exemplu aseara l-am intrebat dc e distant de la o vreme are sa-mi spuna ceva la care el mi-a spus ca nu are nimic sa-mi spuna decat ca iese in seara aia putin prin oras, iti dai seama ca am luat foc si i-am raspuns bine si atat si azi nu i-am dat mesaj deloc si nu stiu ce sa fac fiindca cred ca el la randul lui asteapta mesaj de la mine ca na e orgoliul din nou in joc...

| ByBy9518 a răspuns (pentru ahgogogo):

Nu ii da mesaj :O daca te iubeste te va cauta.Sa lase orgoliul pentru ca asa te va pierde :*...