| anonim_4396 a întrebat:

Aseara m-am intalnit cu prietenul meu,nu suntem impreuna de mult timp.I-am spus cateva lucruri despre mine si nu stiu daca am facut bine ca i le-am spus,ideea este ca e prima mea relatie,e adevarat ca am mai vorbit dar n-am putut sa ma atasez de cineva si cand incepeam sa o fac,nu stiu din ce motive relatia se termina.
M-a intrebat daca am avut o relatie intima cu cineva,i-am spus ca nu am ajuns niciodata pana acolo, pentru ca n-am iubit pe nimeni atat de mult sa se ajunga pana acolo.El stie ca daca o sa mearga relatia o sa fie mai mult intre noi, si parca ne grabim prea mult. Oricum i-am permis prea mult sa se atinga de mine ca sa zic asa, desi imi spune el ca eu sunt diferita si o sa fie o relatie serioasa intre noi, poate si ultima relatie a mea, a facut cateva lucruri care mi-au dat de gandit.Credeti ca merita se investesc sentimente, pentru ca pun foarte usor suflet si dupa o sa sufar.

Răspuns Câştigător
| Roxana0606 a răspuns:

Hello!
In primul rand vorbele frumoase nu trebuie crezute in totalitate. E bine sa ii dai de inteles ca le crezi,ca le apreciezi dar sa ramai cu mintea limpede. O data si-o data tot trebuie sa te atasezi de cineva si toate fetele punem suflet pentru ca asa suntem noi,sensibile si avem nevoie de iubire. Daca o sa te feresti de suferinta ei bine,afla de tot o sa suferi. Oricat ai spune tu ca nu pui suflet, o sa vina unul si-o sa iti puna capacul.
Faptul ca te-a intrebat daca ai mai avut relatii intime cu cineva nu e o crima, oricum daca nu te-ar fi intrebat ar fi aflat altfel de la tine. Spre exemplu ar fi deschis un subiect de genul : trebuie sa faci sex cand simti nu cand iti spune x sau y sa vada daca raspunsul tau ar fi fost: da, asta am facut si eu sau da, sunt de acord asta o sa fac si eu.
Atata timp cat nu te preseaza sa o faci cu el daca nu simti si te asteapta atat cat ai nevoie nu este nici macar o problema. Tu trebuie sa nu te grabesti pentru ca legatura cu cel care o vei face va fi foarte puternica. Este important sa simti ca esti pregatita si este important sa nu regreti dupa si ai grija sa nu fie genu ala de baiat care se lauda cu actele lui sexuale. Cunoaste-l cati poti tu de bine,discuta cu el mai multe subiecte sa vezi cam cum reactioneaza in unele situatii,cum gandeste, etc.
Si cu atinsul. daca te deranjeaza ai putea sa ii spui ca te face sa te simti incomod, ca fiind prima relatie ti se pare putin ciudat. ii spui exact de simti, daca te intelege bine, daca nu, nu este potrivit pentru tine.
Pupici;*

| anonim_4396 explică (pentru Roxana0606):

Multumesc pentru ajutor!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu mai fi si tu asa, sa dai totul pe fata asa usor. laughing O sa-l faci sa se plictiseasca de tine, mai ales daca-i si permiti repede sa te atinga.
Fii mai conservatoare, misterioasa, lasa-l pe el sa te descopere putin cate putin nu incepe sa-i turui la fiecare intalnire cate 20% din trecutul tau.

| RAY a răspuns:

Omul vrea sex, ce zeus ar putea vrea altceva nunta? tu probabil crezi ca vei muri cu ala care te va desvirgina si ca veti face nunta mare, monogamia e un mit care aduce suferinta

| neutrino a răspuns:

El deja se vede ca investeste multe sperante in tine, sexul fiind principalul lui tel, visand ca va fi primul care are sa te faca fericita. Cu putin tact din partea lui nu-i va fi prea greu sa-ti arate cat de mult te iubeste. Problema este daca va fi capabil de asa ceva si daca tu ii vei accepta marea lui dragoste. Ochii mari!

| Emilian65 a răspuns:

Daca el insista sa ajunga sa faceti sex, eu zic sa-l lasi si sa nu mai investesti sentimente in el.

| RainmakerX a răspuns:

Ai rabadare... este lumea plina de tipi de genul care te abordeaza cu "tu esti diferita".

| MidnightR a răspuns:

Ce crezi, daca deja da de gandit? Astia cu "tu esti diferita, intre noi va fi o relatie serioasa" de obicei sunt vrajeli.Mai studiaza-l.

| premierevideo a răspuns:

Daca doresti adresa unei clinici unde se poate face chiuretaj, te pot ajuta.Probabil mai trebuie bifata o casuta la lista lui de cuceriri. De ce naiba nu te-a dus capul sa il intrebi si tu daca mai e virgin?