| EduardGrigore a întrebat:

Astăzi am avut un contact sexual protejat cu iubita mea.Inainte sa ejaculez am scos penisul pentru a trage prezervativul si am vazut ca eram ud la baza lui.Țin sa menționez că pozitia era capra, iar după aceea am verificat prezervativul si nu era spart.Umezeala provine de la iubita mea? Trebuie sa ma îngrijirez ca am ejaculare in interior, chiar dacă prezervativul a ieșit in siguranță?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Atat exteriorul prezervativului pe toata lungimea sa cat si partea penisului de la baza sa, cea care de obicei nu este acoperita de prezervativ este intotdeauna umezit si acoperit de amestecul de secretie vaginala intr-o mai mica sau mai mare masura. In timp ce este intretinut actul sexual, glandele specializate existente in vagin produc unele secretia vaginala, altele secretia lubrifianta si acestea se amesteca cu mucusul cervical si astfel se produce o secretie albicioasa, care are un aspect asemanator cu sperma. Specialistii recomanda ca sperma sa fie ejaculata in prezervat in timp ce inca este intretinut actul sexual. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce detalii mișto din pat, ea stie cum ai descris o aici pe capra? laughing Cred ca este in al 9 lea cer de fericire sa vada ca toti citesc despre niste detalii intime, bravo mă, minte ai cap ce ti mai trebuielaughing

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu ar trebui sa fie cazul de ingrijorare, cu atat mai putin de sarcina. Daca prezervativul a fost folosit in mod corespunzator nu aveti de ce sa va faceti griji, amandoi.
Da, acea umezeala descrisa de tine ar trebui sa provina de la iubita ta, insa tot trebuia sa fie cam la fel.

Numai bine!

| Emilian65 a răspuns:

Umezeala de care vorbesti este de la iubita ta, nicidecum nu este de la tine.

| NotNamed a răspuns:

"tin sa menționez ca pozitia era capra"... rolling on the floor rolling on the floor mai spune.mi...