| ingerassecret a întrebat:

Astazi am iesit pe afara cu niste prieteni., printre care si fostul meu prieten.Acolo am cunoscut un baiat.A intrat in vorba cu mine, si dupa vreo ora asa mi-a spus ca ii place de mine si daca as vrea sa fiu cu el.Eu i-am zis ca nu as vrea, pentru ca tocmai am iesit recent dintr-o relatie si ca, inca mai tin la fostul meu prieten.Fostul meu prieten care era acolo se tot uita la mine.La un moment el a plecat acasa.Am mai stat si eu putin si am plecat si eu acasa.Pe mess cand am intrat,fostul meu prieten m-a intrebat ce am facut cu baiatul ala,si i-am spus ca nu vreau sa stau cu el,pentru ca nu imi place de el,si el mi-a raspuns"stai ma cu el,ca va potriviti,serios zic,chiar va potriviti".
M-a durut mult ca mi-a spus asta,mai ales ca eu inca mai tin la el si il iubesc foarte multsad. Persoana care o iubesc sa imi spuna asta,chiar nu imi venea sa cred asta sad. Chiar m-au durut mult aceste cuvintesad, simt ca l-am pierdut pentru totdeauna.
De ce credeti ca a zis asa?
Oare a spus doar asa sa imi faca mie rau? s-au poate o mai tine la mine?
Voi ce credeti?, ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| contαbαndonαt a răspuns:

Nu cunosc personal situatia dar ai parut putin cam paranoica la faza cu "Oare a spus doar asa sa imi faca mie rau?"; nu te pripi, nu cred ca asta a fost motivul dar dupa cum a pus problema nici nu cred ca mai are vreo dorinta de a va impaca.Din ce am inteles, ii esti total indiferenta.

| adriang95 a răspuns:

Poate nu mai ține la tine în felul ăla, dar vrea să te vadă că nu suferi din cauza lui, vrea să te ajute (oarecum) să treci peste. Pun pariu că voi strânge păreri de genul „dar ce băiat ar face asta"... Ei bine, unul ca mine straight face

| diavolitadulce a răspuns:

Buna, da, este dureros sa ti se spuna asta cand tu inca mai ai sentimente in urma fostei relatii dar eu cred ca el fie a trecut peste fie inca mai tine la tine si iti vrea binele. oricum ar fi el oricum vrea sa fii fericita asta e clar. Vorbeste mai intai cu fostul prieten. purtati o discutie serioasa si daca el iti spune cu sinceritate ca nu mai aveti nici o sansa atunci stai cu acel baiat daca tot il placi. pana la urma vei deveni atat de indragostita de el incat vei trece peste fost relatie. Ai grija ce faci. Succes!

| hondru a răspuns:

Ti-a dat un sfat bun

| ang31989 a răspuns:

Ori te incearca ori nu mai tine la tine!

| RandomDeTot a răspuns:

Eu nu cred ca mai tine la tine cred ca iti vrea binele.

| Sebi00 a răspuns:

Inca mai tine la tine happy eu sunt baiat si si eu am trecut prin din astea happysi asa faceam si eu cu toate ca inca mai tineam la ea eu ii spuneam asta din orgoliu oricum sigur el nu vrea sa fi cu el.el doar a spus'o asa happy

| lavyyy_6110 a răspuns:

A vorbit orgoliul din el.a vrut sa para ca nu ii pasa, asa sunt baietii happy mai ales daca tipul ii era prieten..in locul tau, daca as tine la fost nu m as incurca cu baiatul acela fara rost si asa i as dovedi si fostului ce simt pentru el..stai linistita, daca nu i ar fi pasat de tine nu te ar mai fi intrebat treaba aia, dar mai mult ca sigur era curios de ce vei face simtind si el ca te pierde si a zis aia doar in apararea lui.Stai calma si ai grija!

| tzuticamiley a răspuns:

Buna :*!
Stiu ca te-a durut, imi imaginez. Cred ca, cu totii am trecut prin astfel de momente. Dar ai o singura viata si trebuie sa treci peste!
Traieste-ti viata, nu pune la suflet tot. Crede-ma ca sunt foarte putini baieti care pun la suflet si IUBESC cu adevarat o fata.
Poate a spus, ceea ce a spus ca sa iti faca "rau " sau poate chiar este gelos... Dar daca e fostul tau prieten las`o asa :*!
Niciodata sa nu pui suflet la un baiat, si niciodata sa nu suferi dupa un baiat!
Sa pui suflet la un baiat in ziua in care simti ca pentru el ai fi in stare de orice. Nu la "relatii "din astea! :*
Bafta`! >big grin