| Gabica a întrebat:

Astazi m-am combinat cu un baiat...prima mea relatie oficiala, in fine, nu despre asta e vorba.Seara am venit acasa si o fata mi-a cerut id-ul lui.Nu am vrut sa i-l dau pentru ca fata aia mereu vrea sa imi puna bete in roate si credeam ca o sa ii zica de un baiat care m-a placut si pe care l-am placut(dar nu a fost nimic intre noi). Era si o prietena de-a mea care, alaturi de iubitul ei, m-a cuplat pe mine cu baiatul ala si pentru ca fata aia incepuse "ceara" a facut-o vagaboanda.Si cum colega aia nu stie sa rezolve lucrurile decat cu ma-sa, na, a sunat-o pe mama prietenei mele sa ii spuna ca noi am facut-o vagaboanda si noi am fos nevoite sa cadem la pace cu ea. Apoi ea a marturisit ca il place pe iubitul meu, desi inainte sustinea sus si tare ca e cu cineva(inainte reprezentand cu o ora in urma), desi acel cineva nu cred ca exista. Apoi prietena mea i-a spus ca daca se baga in aceasta relatie o bate si, na, iar s-a pornit cearta. Apoi iar aia a sunat-o pe maica-sa prieteneimele si iar am dat la pace cu ea si ea a promis ca nu se baga intre noi semestrul asta. A adaugat ca o sa se bage la vara, daca eu si el vom mai fi un cuplu.Eu il iubesc sincer, dar ea arata mai bine ca mine, adica doar e mai slaba, ca in rest eu ii sunt superioara la infatisare si la intelect numai spun, dar mi-e frica sa nu o alaga pe el, desi el mi-a marturisit sentimentele lui cu sinceritate, l-am crezut.Acum nu stiu...sa reactionez in vreun fel la "amenintarile" ei sau sa o las ca pe ea? Va multumesc ca ati citit pana aici si, daca ati facut-o, imi puteti lasa un raspuns care sa ma ajute!

3 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Draga mea incearca sa fi mai cu tupeu. fata aia isi bate joc de tine o suna pe maikasa si crede ca a rezolvat totul. de aia face asa pentru ca stie ca tu o sa cedezi si o sa te imapaci cu ea. te crede fraiera scuze ca zic. fi mai cu tupeu dtue la ia vorbestei pe un ton superior arata-i ca esti mai buna ca ia. spune-i sa te lase in pace. ignoro. chiar daca te spune mamei ei nu te mai impaca cu ia pentru ca ia crede ca daca te spune mamei ei a rezolvat situatia. deci nu ai mai perimite sa faca ce zice ia. fa exact ce zici tu. sa vezi ca daca o ignori si nu te impaci cu ia te va lasa in pace. succes

| CristinaPaula a răspuns:

Nu o mai bagă în seama, treci peste! Arata-i ca nu iți pasa! Daca el te place nu te va lasă pentru aia. Daca tu știi ca el te iubește și ai încredere în el nu ii mai da atenție celeilalte. Daca te place nu te lasă pentru ca aia e mai deșteaptă sau mai frumoasa. Pentru el tu trebuie sa fii cea mai frumoasa.

| Katyyyyyy a răspuns:

Draga Diaeu, daca acel baiat ar tine la tine cu adevarat, nu ar renunta la tine, si in cazul in care ar alege-o pe ea( desi nu cred ca o va face) inseamna ca nu te merita si ca nu merita atentia si iubirea ta.