| Nikcoletta a întrebat:

Astăzi trebuia sa îmi vină menstruația dar nu mi-a venit si nu am niciun simptom ca ar veni. De obicei aveam dureri cu 3 zile inainte sa-mi vină menstruația. În ultimele 2 săptamani am întreținut relatii sexuale în joacă cu partenerul meu el fiind îmbrăcat în chiloți foarte subțiri şi eu dezbrăcată. Există vreun risc de sarcină? Sunt foarte panicată

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu există niciun risc de sarcina, sperma nu are atita putere sa iasa prin chiloti in vaginul tau, asa ca tu ai dereglari hormonale menstruatii neregulate si de aceea ai asemenea probleme, ce varsta ai? Mergi la ginecolog, ai luat pastila de a doua zi? Daca ai luat o atunnci aceasta este cauza întîrzîierii ciclului menstrual.

| Violleta2022 a răspuns:

Risca de sarcina nu poate exista, fiidnca sexul prin chiloti NU este sex ci joaca.

In ce priveste ciclul si venirea lui, se va intampla acnd vrea el, fiindca tu ai ciclul de tip NEREGULAT care nu poate sa vina dupa nici o aplicatie sau calculator electronice, fiindca corpul tau este diferit.
Asadra, alsa naibii aplic=tiile alea care-ti spune cand vine ciclul, ca-s inutile la tine si la toate femeile cu ciclu de tip NEREGULAT, ca al tau, ca este imposibil ca o aplicatie electronica sa stie ce s eintampla in sistemul tau hormonal, cu ciclul tau.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ai ciclul neregulat sau? Mai exista si alte cauze pentru intarzierea menstruatiei, nu numai sarcina.Te informezi si tragi singura concluzia, altfel nu vei invata nimic pe viitor:

https://www.medlife.ro/articole-medicale/de-ce-intarzie-menstruatia

https://www.planificaneprevazutul.ro/......penetrare/

https://www.suntmamica.ro/preconceptie/insarcinata-fara-penetrare-7639

| Miruna333 a răspuns:

Citeste pe internet cum se realizeaza conceptia. Ai nevoie de sex pentru asta si ejaculare in interior. Nu ramai din frecus

| Cosmin3412 a răspuns:

Aceeasi intrebare zilnic?

| iliiiinca a răspuns:

Daca ai stii cum ramai insarcinata, n-ai fi panicata