| anonim_4396 a întrebat:

At trebui sa spun parintilor ca sunt gay? Sau ii va rani?

18 răspunsuri:
| Cristina788 a răspuns:

Sa nu cumva să le spui

| RAY a răspuns:

Indiferent daca le spui sau nu, tot gay vei ramane, ce vina ai ca esti gay sa fim seriosi

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu te-aş sfătui să faci asta. Oricât de deschişi sunt ai tăi, vor suferi ca propriul lor copil să fie gay, ştiind prin câte greutăţi va trece. Dacă sunt mai de modă veche, rişti chiar un scandal monstru. Oamenii în general ii urăsc pe cei care nu sunt la fel ca ei, neînţelegându-i. Când vei fi pe banii tăi cred că va fi mult mai ok să îţi dezvalui orientarea sexuală.

| CleanHeart a răspuns:

Da si da din pacate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Daca sunt religiosi, mai bine nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal n-are de ce sa-i raneasca.

| OAly a răspuns:

Esti sigur ca esti gay? Poate e doar o experienta.

| Lawrrrr a răspuns (pentru OAly):

Sunt gay de cand ma stiu, chiar si atunci cand nici macar nu stiam ce este in gay.

| OAly a răspuns (pentru Lawrrrr):

Pacat. Poate te razgandesti. Nu-mi spune ca nu vei face asta! Lasa timpul sa decida!

| Lawrrrr a răspuns:

Va multumesc pentru raspunsuri, o sa tin cont de toate, si am ajuns la concluzia ca nu vreau sa le spun.

| anonim_4396 explică (pentru Lawrrrr):

Nu le spuneee! Mai ales cum a spus Endoryus...
Cand o sa fi independent faci ce vrei, oricum, ce rost are? Trebuie sa stie ei asta?

| Lawrrrr a răspuns (pentru anonim_4396):

Razvan, treaba era ca ma simt eu prost, simt ca ii mint, cand ma intreaba de fete, "iubitele mele" chestii din astea

| cookiejar a răspuns:

Am o prietena lesbi, si-a cunoscut tatal abia la 17 ani. Mama sa, medic de profesie, nu reusea sa accepte situatia. Tipa i-a marturist ca a avut si aventuri, desi stia ca mama ei are nevoie de timp sa accepte ideea, si s-a ajuns la certuri urate. Ce voiam sa spun e ca ar fi bine sa testezi apele mai intai. Pomeneste-i din intamplare de o prietena bisexuala, in cadrul unei povesti mai ample, vezi daca comenteaza ceva. Incearca sa aduci in discutie referendumu cu familia traditionala sa vezi ce spun. Daca ai rezultate pozitive in urma acestor mici teste, nu sunt foarte religiosi, abia atunci spune-le. Ar fi bine sa nu le zici imediat dupa de relatia pe care ai avut-o online. Daca ii stii impulsivi, asteapta pana te muti din casa, sa nu creezi o atmosfera tensionata. Numai bine!

| Blecky a răspuns:

Nu ii va rasni, cel mai bun prieten al meu e gay si mama lui a spus ca daca asa e el ea il va iubi oricum, sunt parintii tai poate nu vor reactiona tocmai bine cand afla, adica nu te vor crede dar cu timplul vor intelege

| Lawrrrr a răspuns (pentru Blecky):

Cum este pentru el sa fie gay? Ii este greu? A avut relatii?

| Blecky a răspuns (pentru Lawrrrr):

Da a avut, dar virtual, si mna e putin diferit adica are unele atitudini aale unei fete si mna...iti dai seama, nu ii e chiar atat de greu doar ca nu vrea sa afle prietenii lui despre asta stii cum e lumea

| violeta88 a răspuns:

Eu cred ca da ii va rani dar mai lasa ceva timp sa treca asa cred eu!

| AlexOradea1414 a răspuns:

Vrei sa faci sex cu un baiat gay de 13 ani? Da-mi mesaj pe TPU