| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca ar trebui sa le spun parintilor ca am un iubit? daca sunt cu el doar de o saptamana?

Răspuns Câştigător
| alissya a răspuns:

Draga mea...eu zic sa mai astepti... e putin timp, si o luna e putin nu stii ce vrea inca de la tine, depinde si de ce varsta ai si eu te sfatuiesc sa mai astepti. ca daca le vei spune apoi se va inatmpla ceva neplacut. stii cum sunt paritntii.
mai asteapta sa vezi ce intentii are apoi poti sa le spui ...asta numai tu hotarasti eu doar ti-am dat un sfat!

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde, de varsta ta si de ce fel de relatie ai cu parintii (mai deschisa sau din contra). Daca esti deja cat de cat majora, poti sa mai astepti o perioada, ca sa vezi, daca relatia merge bine, daca evolueaza, daca va continua. Iar daca esti inca destul de mica, ar fi mai bine sa le povestesti totul parintilor. Pentru binele tau, pentru protectia ta (in caz daca va fi nevoie). De fapt, fa asa, cum simti, cum iti dicteaza inima! Succes si numai bine!

NOname
| NOname a răspuns:

@dodo222, daca ai deja 16 ani, ai putea, daca vrei, bineinteles, sa mai astepti o perioada pana le povestesti totul parintilor. Fa cum simti, cum crezi, ca e mai bine pentru tine. Succes!

| AnonimA a răspuns:

Buna happypai daca tu vrei spune-le dar eu zic nu te grabi ai timpkissnu sti ce e in capul lui asa ca nu le sp parintilor:*

bafta

| HBK a răspuns:

Nu grabi relatia, asteapta sa se aseze lucrurile.Nu ti dai seama asa repede de unele lucruri intr-o saptamana.vezi cum decurge relatia, apoi stii ce ai de facut.Succes.

| ema69 a răspuns:

Faptul ca te-ai gandit sa le spui parintilor despre iubitul tau ma face sa cred ca ai o relatie speciala cu ei, bazata pe incredere si intelegere ceea ce e foarte bine.Cred ca ar trebui sa le spui si sa incerci sa faci din parintii tai cei mai buni prieteni, pentru ca ei cu siguranta nu te vor trada si nu iti vor vrea decat binele.

| membrugirl2010 a răspuns:

Inca nu le spune.

| Byencutzz a răspuns:

Ce varsta ai?
iti dai seama ca parintii iti spun ca nu e bine
nu vor ca fata lor sa fie atinsa si sarutata de un necunoscut
mai de graba le e teama de cevahappy
trec si eu prin asta, dar e bine sa stie si parintii
daca ai incredere in sentimentele baiatului si ai o varsta peste 14+ ani asalaughing) poti sa le spui
iti urez succes
pa, pa

| Michidutsa a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa astepti sa vezi daca e ceva serios, si daca merita sa le spui.
Bafta :*

| someone24 a răspuns:

Daca ai o relatie deschisa cu parintii spune-le mai ales poti sa-i spui mamei tale. Ce varsta ai?big grin

| Angel0 a răspuns:

Nu este nevoie. O sa-si dea seama singuri.

| dodo222 a răspuns:

Am 16 ani.