| Aliiiiiina7890 a întrebat:

Atat de importanta este relatia dintre mama iubitului si iubita? Sunt pe punctul de a ma despărți de iubit deoarece ii da dreptate mamei lui, a lasat-o sa ma jigneasca, daca ii zice maica-sa ca se supara daca nu face nu stiu ce, pe mine ma lasa in secunda 2 si pleaca la ea (acesta a si fost motivul ultimei cearte, vorbisem ca ramane la mine, iar a 2-a zi plecam cu ai lor la munte, veneau ei sa ne ia. Ei bine, maica-sa i-a spus ca se supara daca ramane la mine si nu vine acasa la ei si ca maine nu mai sta sa vina sa ma ia pe mine. I-am zis ca e ok daca nu vor sa mai vina sa ma ia si sa ramanem noi acasa la mine, nu mai mergem deloc si vedem noi cum ne petrecem timpul. Logic ca a zis nu ca se supara mami, spune " mama e mama". Jalnic. Merita sa lupti pentru asa om?

30 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cearta asta a 2-a mi se pare destul de stupidă. practic v-ați făcut 2 tabere aiurea.
Dacă depinde încă financiar de ai lui, e normal să-i pună pe primul plan, că nu-l întreții tu. dacă nu, probabil va fi fătălău toată viața și eu nu mi-aș pierde timpul

| Aliiiiiina7890 explică (pentru Adry05):

El lucrează.

| Adry05 a răspuns (pentru Aliiiiiina7890):

și stă cu ei în casă sau în chirie? Ați vorbit vreodată de mutat împreună, de planuri mai serioase pentru viitor?

| Aliiiiiina7890 explică (pentru Adry05):

Nu sta cu ei, sta in chirie. Da, vorbisem ca ne vom muta, oricum nu asta era problema. Eu stau singură, am fi putut sa ne veden la mine sau la el, dar o tinea pe al lui cum ca il deranjeaza si pe el si se supara si maica sa ca nu mai vreau sa vin la parintii lui acasa, deoarece ea tinea poze cu el si fosta lui.

| Adry05 a răspuns (pentru Aliiiiiina7890):

Păi încearcă și tu să te implici mai mult în viața familiei lui, poate acolo e nasol. du-te în vizită, dă-te pe lângă mama lui, du-i din când în când câte o atenție și după vezi. normal că nu-i pică nici lui bine că nu te înțelegi cu mama lui. Dacă o deranjează că nu treci pe acolo, tocmai, du-te, nu-l ține și pe el să nu se ducă să se vadă cu ei că normal că te vede ca pe oaia rea șis e poartă în consecință

| Aliiiiiina7890 explică (pentru Adry05):

M am purtat foarte ok cu mama lui, iar lui nu i-am zis niciodată sa nu se duca acasa. Dar daca eu am stabilit ceva cu el, vreau sa ramana asa cum am stabilit noi, fara comentariile ei.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Parintii nu au ce cauta in relatii. parintii sa isi vada de patul lor. daca iubitul tau e "sclavul mamei" nu mai poti face nimic, este o leguma. urgent despartire si cautati un barbat adevarat, esti prea tanara pentru comprimisuri

| Aliiiiiina7890 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Sunt de acord ca parintii n au ce cauta in relatii, dar el nu era de aceeasi parere. Multumesc pentru raspuns!

| romeo78 a răspuns:

Băieți sub fusta mamei găsești oricând!
Bărbați adevărați mai rar!
Sfatul meu sincer este, fără ceartă, să îl pui să aleagă între tine și mama lui. Dacă o alege pe mama lui, înseamnă că nu te-a iubit niciodată. Și, de fapt el caută fata pe care o va iubi mama lui în primul rând.
Repet, nu merită să bați apa în piuă cu cineva care nu te apreciază deloc și este preș în fața mamei lui!

| Aliiiiiina7890 explică (pentru romeo78):

Atunci cand a zis ca nu mai ramane la mine ca se supara maica sa, l-am intrebat de mai multe ori daca e sigur ca vrea sa plece și desi i-am zis ca nu mai accept lucrurile astea, totusi a plecat.

| romeo78 a răspuns (pentru Aliiiiiina7890):

Ți-am zis, caută un bărbat adevărat, nu un băiat sub fusta mamei.
Ești un Don Quijote care se luptă cu morile de vânt!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu merita sa lupti pentru nici un om.
Cearta pe care ai povestit-o e o prostie din partea lor, iti dau tie dreptate, dar depinde cati ani aveti, si care este atitudinea ta fata de parintii aia.
Eu nu mi-as include parintii intr-o relatie, chiar daca sunt apropiat de ei.

| Emilian65 a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat, accepta-l cu tot ce are(parinti).

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Emilian65):

Numai o proasta ar face asta

| Sofer a răspuns:

E importanta dar nu sa se bage și ea în relația voastră. Sa rămână cu mama lui dacă ii da dreptate. laughing

| cristimihailov a răspuns:

Buna, eu as inchide cat mai curand, sa nu iti fie si mai greu dupa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viața e prea scurtă ca să înghiți astfel de mizerii, nu crezi?

| Aliiiiiina7890 explică (pentru anonim_4396):

Ba da, trebuia chiar să pun punct de prima dată.

| Jus7t a răspuns:

Răspunsul cred că îl știi și tu dar îți e frică să îl lași pentru că te gândești că nu mai găsești ceva mai bun.
Nu știu cum simt alții dar decât într-o relație așa mai bine și mai relaxant e să fiu singur, o să fie ceva toxic acolo mereu și o să te frustreze din ce în ce mai tare.
Deci, consider că e mai bine să stai singură decât cu ăla.
De ăștia nu înțeleg de ce nu fugiți de ei straight face Ah, stai că am răspuns în primele rânduri de ce thinking

Nu consider că merită, dar dacă nu îți permiți altceva stai cu ăla în relație, înghiți astea și te concentrezi pe lucrurile bune din relație, dacă poți.

| Aliiiiiina7890 explică (pentru Jus7t):

Nu imi este frica sa il las, dar ma atașasem de el, eu am încercat sa tin de relație. Oricum ne-am despărțit deja, mersi pentru raspuns.

| Dana1999 a răspuns:

Nu merita. Nu i pasa dacă te superi și tie îți pasa de el și de Ma sa. Evita astfel de oameni!

| Aliiiiiina7890 explică (pentru Dana1999):

Multumesc pentru raspuns!

| Bariel a răspuns:

Asta este lipsa de bun simt, Ar trebuii sa i spui ca nici naiba nu sta cu el daca maicasa rasbugneste peste relatia voastra si ia deciziile in locul vostru

| Aliiiiiina7890 explică (pentru Bariel):

I-am zis si totusi nu a luat atitudine.

| mdc98 a răspuns:

Daca isi alege mama, inseamna ca nu te iubeste.
Nu e normal comportamentul lui, denota imaturitate, nu este barbat adevarat.
Nu te apreciaza.

| BAD17 a răspuns:

Nu nu merita e băiatul mamei probabil are mommy issues

| BossuldepăBaltă a răspuns:

Nope, lasă-l cu mă-sa.

| Aliiiiiina7890 explică (pentru BossuldepăBaltă):

M ai facut sa rad laughing mulțumesc pentru raspuns

| BossuldepăBaltă a răspuns (pentru Aliiiiiina7890):

Apoi se vede că nu e pregătit să aibă o altă femeie în viața lui, așa că lasă-l să ramana cu mă-sa. Poate că dacă chiar îl părăsești o să își învețe lecția și poate că o să își schimbe si comportamentul de copil care încă se lasă controlat de părinții lui.

| Aliiiiiina7890 explică (pentru BossuldepăBaltă):

Nup. Am mai avut azi o discuție si desi a recunoscut si el ca ai lui au gresit si chiar le-a zis sa nu se mai bage in relatia lui, a zis "e mama" si ca familia lui e mai importanta decat mine.