| anonim_4396 a întrebat:

Ati ales vreodata masturbarea in loc sa faceti sex cu partenera/partenerul vostru, cand nu ati avut chef de sex cu el/ea, ati apelat vreoada la masturbare in loc sa faceti sex?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Citat din Coon și Mitterer: „Aproximativ 70 de procente din femeile și bărbații căsătoriți se masturbează cel puțin ocazional."

Coon, Dennis; Mitterer, John O. (1 ianuarie 2014). Psychology: Modules for Active Learning. Cengage Learning. p. 406. ISBN 978-1-305-16173-3. "Approximately 70 percent of married women and men masturbate at least occasionally."

Coon, Dennis; Mitterer, John O.; Martini, Tanya S. (5 decembrie 2016). Psychology: Modules for Active Learning. Cengage Learning. p. 407. ISBN 978-1-337-51708-9.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Glumești! Doar un virgin fricos ar face asta.

| doctorandus a răspuns:

Un psihotic sau un mincinos patologic, iata unde l-am demascat:

https://www.tpu.ro/......ejaculati/

| Emilian65 a răspuns:

Nu. Urasc masturbarea.

| Sofer a răspuns:

Având parteneră normal ca faci sex și masturbare în timpul actului sexual.

| Zuzu1991 a răspuns:

Cine face asta ar trebui sa se desparta, e clar ca nu e destul de atras de partenera

insa mai e o chestie, mi s-a intamplat sa fiu cu cineva cu care ma sarutam la greu, dar care ma tinea la distanta cand era vorba de sex, asa ca ma masturbam in draci inainte de a ma intalni cu ea, ca sa nu mai fiu innebunit, ei bine, cand am ajuns la sex, nu am fost destul de entuziast... iar dupa aia m-am despartit de ea, era prea frustrant

| doctorandus a răspuns (pentru Zuzu1991):

Raspunsul premiat era pentru tine.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru doctorandus):

Merci /blush

| doctorandus a răspuns (pentru Zuzu1991):

Citat din Coon și Mitterer: „Aproximativ 70 de procente din femeile și bărbații căsătoriți se masturbează cel puțin ocazional."

Coon, Dennis; Mitterer, John O. (1 ianuarie 2014). Psychology: Modules for Active Learning. Cengage Learning. p. 406. ISBN 978-1-305-16173-3. "Approximately 70 percent of married women and men masturbate at least occasionally."

Coon, Dennis; Mitterer, John O.; Martini, Tanya S. (5 decembrie 2016). Psychology: Modules for Active Learning. Cengage Learning. p. 407. ISBN 978-1-337-51708-9.

| TLF92 a răspuns:

Cred ca trebuie sa fii bolnav sa te masturbezi cand ai o partenera alaturi de tine, cand nu ai e de la sine inteles

| doctorandus a răspuns (pentru TLF92):

"Contrary to popular myths, people are not always compelled to masturbate because they lack a sexual partner (Das, 2007). Masturbation is often just 'one more item on the menu' for people with active sex lives." http://myresource.phoenix.edu/......e_ch11.pdf