| RAY a întrebat:

Ati avut experiente gen la inceput nu il placeam la fizic da apoi m-am indragostit de el/ea?
fara atractia fizica ati da unei persoane o sansa pentru o relatie?
sincer

30 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, s-au vazut destule cazuri.

Răspuns utilizator avertizat
| GoldenZenith a răspuns:

Da și da. big grin frumusețea trece, dar caracterul rămâne.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Ma asteptam la mai multa sinceritate din partea ta

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Sunt sincera. Vorbesc din experiența.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Te cred, eu chiar vorbeam serios

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

laughing haha.
Ce avatar ti ai tras.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Cool nu

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Sincer, nu prea laughing

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Reao, fata aia face baie in laptopul meu

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

laughing ia o de sotie atunci, că îți e la îndemână.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Fi serioasa fatuca aia nu se uita la mine

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Aoleu. de ce nu? Ești mascul feroce. laughing) De ce sa nu se uite?

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Nu sunt honey

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Îți faci reclama proasta laughing.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Stiu,ma pastrez pentru tine, da de ce sa ma mint, nu-mi place minciuna

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Nu sunt disponibila. sad

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Asta e, caut alta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o relatie conteaza cel mai mult caracterul, nu aspectul fizic.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

De asta cand mai vazut te-ai speriat ca conteaza sufletul, hai fi sincera

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

M-am intimidat big grin

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Fi serioasa fizicul conteaza

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Conteaza...dar foarte puțin

| Kiwibibilă a răspuns:

Da. Este vorba despre o veche dragoste de-a mea. Vorbiserăm pe net pe un site și nu știam niciunul cine e celălalt. Totuși am acceptat să mă întâlnesc cu el și sincer am rămas dezamăgită de aspectul lui fizic. Chiar nu credeam să urmeze ceva serios. Dar cu timpul m-am obișnuit și nu am mai observat problema asta. Il iubeam pentru modul in care gândea și, sa fim seriosi, e un gest ipocrit sa te desparti de cineva pentru ca nu-ti place ceva la la fizicul lui.

| ParradiSs a răspuns:

Dupa parere mea nu prea, chiar azi mi se intmpla, dupa ce am vb pe net cu 2 fete, azi le-am intalnit...da, ce pot sa zic, fusai extrem de dezamagit, sa-mi bag pl in el de Facebook si aplicatiile astea de "infrumusetare" si nu doar atat, dar la inceput nici nu le recunoscui, deci pe bune ziceai ca erau alte persoane...

| goblinuldansatordincalcaie a răspuns:

In iubire nu e vorba doar de fizic, iubirea dintre oameni dispare cu timpul, iar daca persoanele au caracter opus, care nu se potriveste, cei doi ori se despart, ori traiesc impreuna si au parte de neintelegeri. Conteaza sa va potriviti, sa aveti aceleasi idei, sa aveti lucruri in comun, sa aveti cam aceeai mentalitate.Noi oamenii cam judecam dupa aspect, iar daca tu ai reusit sa vezi dincolo de aspect, e un lucru bun. Sincer, depinde si de ce varsta ai, pentru ca relatiile din perioada adolescentei sunt trecatoare, toti se despart dupa maxim 2 ani in cazurile favorabile. sfatul meu e sa nu te grabesti cu relatia, sa vezi daca te potrivesti cu acea persoana, si daca te gandesti la viitor, sa te asiguri ca vrei sa il ai in viata ta. Sa nu uiti ca nu trebuie sa ai incredere in oameni, orice persoana te poate trada, chiar oricine. Toti untem oameni si toti gresim.Eu am 16 ani si mi-am dat seama deja ca oamenii sunt rai si inselatori, asta e varsta la care alfam viata, nu? Sa te gandesti bine la ccea ce faci.

| Neamiticahfdn a răspuns:

Si eu personal am trecut prin asa ceva. Venise o noua colega in clasa, si de la inceput o placeam ca pe o colega de clasa, dar nici intr-un fel la fizic, iar dupa o perioada, parca am inceput sa fiu mai atras de ea, nu stiu din ce motiv, dupa care am simtit ca imi place de ea, iar la cate-va saptamani in timpul orelor nu imi luam ochii de la ea, si dupa am observat ca si ea inecpe sa se uita la mine, si acum avem o relatie de 7 luni impreuna.Deci referitor la intrebarea ta, eu zic ca da s-ar merita sa dai o sansa fara atractia fizica, pentru ca iti zic sigur aia vine pe viitor o data cu timpul, sper ca ti-am fost de folos

| Andreea5668657 a răspuns:

Sincer fara atractie fizica poti da o sansa acelei persoane, dar daca atractia fizica nu apare pe parcurs nu aveti sansa la aceasta relatie

| Ioanald14 a răspuns:

Da...ni se intampla de multe ori sa judecam pe cineva inainte sa il cunoastem spunand ca e urat sau prost iar dupa un timp dupa ce cunosti acea persoana sa incepi sa il placi.
Mai exista si sarmul, cand un barbat/baiat este sarmant, te face sa razi, sau iti demonstreaza ca este langa tine cand ai nevoie aparentele fizice nu mai par asa importante
Desigur, nu spun ca poti fi atrasa de fiecare barbat care iti deschide o usa dar in general femeile sunt atrase de inteligenta si manierele unui barbat.
Plus odata atrasa de el chiar si intr-un mod diferit decat cel fizic inseamna ca tot este ceva.