| anonim_4396 a întrebat:

Bună.
Ce experiențe aveți voi cu îndrăgosteala? Sincer m-am îndrăgostit de un tip, de care nu credeam ca o sa mă îndrăgostesc, e prima dată când mi se întâmplă asta, să mă îndrăgostesc de cineva pe care îl vedeam aproape zilnic și la început nu eram interesată de el, apoi dupa ce m- am îndrăgostit și am început sa îi arăt asta, am simțit că el nu a mai fost la fel de interesat de mine, ca la început când nu îl plăceam. Cum poate fi asta? De ce la început mi-a arătat că mă place și pe urmă nu?
Sunt supărată pentru că nu am noroc în dragoste, nu mă pot atașa de oricine, nu pot iubi pe oricine și am întâlnit multi baieti frumosi care ma curtau dar eu nu am fost atrasă de ei.
De ce nu mă pot îndrăgosti ușor și de ce mereu mă îndrăgostesc de o persoană nepotrivită?

20 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca si-a pierdut interesul.Acesta nu e nelimitat, ci dispare in timp daca nu primeste niciun raspuns inapoi.Tu dupa cat timp ai inceput sa-i intorci sentimentele?

| DeeaDeea94 a răspuns (pentru dullcat):

Dupa 4 luni

| anonim3247 a răspuns (pentru DeeaDeea94):

Unul s-a îndrăgostit de tine și tu după 4 luni te-ai îndrăgostit de el?

| DeeaDeea94 a răspuns (pentru anonim3247):

Atunci nu trebuia să mă abutească și apoi să mă facă să sufăr

| DeeaDeea94 a răspuns (pentru DeeaDeea94):

Aburească

| anonim3247 a răspuns (pentru DeeaDeea94):

Nu te aburește - tu ai înțeles greșit comportamentul lui.

| DeeaDeea94 a răspuns (pentru anonim3247):

Bine
Și eu cu ce am greșit? Imi doream să îl fi iubit de la început dar nu am simțit

| anonim3247 a răspuns (pentru DeeaDeea94):

Este total greșit când femeia crede că ea va fi la fel de iubită după ce ea l-a refuzat pe bărbatul ăla.

| LoveSleep a răspuns:

Nu exista persoana nepotrivita. Ce exista cu adevarat e atractia ta fata de cei care nu te vor.
Pe ceilalti nu i-ai placut doar pentru ca te voiau ei.

| DeeaDeea94 a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu cred, am văzut destule persoane care nu mă plăceau și tot nu îi plăceam nici eu

| LoveSleep a răspuns (pentru DeeaDeea94):

Nu vorbesc de persoane in trecere.
Vorbesc de oameni cu care ai interactionat.

Tu vorbesti cu cineva intr-un fel sau altul, nu il placi desi stii ca te place. Momentul in care incepi sa il placi e momentul in care nu mai raspunde la testele voluntare sau involuntare pe care le faci pentru a vedea daca esti in continuare numarul 1 pentru el. In momentul in care el isi pierde interesul iti dai seama ca ti-a placut de fapt sa vorbesti cu el si devii obsedata si vrei in prima faza, sa il ai inapoi, sa te placa pe tine, nu pe altcineva. Si daca tine interesul tau pentru el, vei vrea sa fii si cu el.

| anonim3247 a răspuns:

Ai scris - Ce experiențe aveți voi cu îndrăgosteala?
Eu eram tânăr și frumos, m-am întâlnit cu vreo 200 pentru însurătoare în 4 ani.
De iubit poate mă iubeau alea că eu eram mort de foame și voiam una cu salariu mare.
Așa în viață am iubit numai nevasta dar DUPĂ ce ne-am căsătorit când am văzut ce frumoasă era și cum se purta ca o doamnă într-o casă mare și frumoasă.
A fost singura femeie care a știut cum se deschide o ușă mare la o casă mare.

| anonim3247 a răspuns:

El la început și 4 luni a fost nimeni pentru tine.

| DeeaDeea94 a răspuns (pentru anonim3247):

Eu de la inceput a fost foarte sincera cu el, am spus ce simt, nu am mintit cu nimic, oricum mi- a fost drag de la inceput putin, dar nu era si indragostita

| DeeaDeea94 a răspuns (pentru anonim3247):

Eu nu m-am jucat cu sentimentele lui

| anonim3247 a răspuns (pentru DeeaDeea94):

Vezi că un bărbat cu cât e mai inteligent cu atât se răzbună pe o femeie elegant și o face să sufere.
Nu îl compara pe el cu idioții sau proștii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Datorita faptului ca a vazut si i-ai aratat ca ai sentimente si atractie pentru el, acesta si-a pierdut interesul in a te mai curta. Stii, barbatii sunt de fel vanatori si le place sa lupte pentru o femeie, nu ca ea sa li se ofere pe tava. Evident ca nu se aplica tuturor asta, dar in mare parte asa este.
Poate ca te atrage fructul interzis, de aceea te simti atrasa in mare parte de barbati care nu sunt disponibili, care sunt casatoriti sau intr-o relatie.

| ILikeBlackCats a răspuns:

Mda, pai s-ar putea sa-si fi pierdut interesul daca tu in 4 luni nu l-ai băgat in seama. Stiu ce zici, stai liniștită, dar acum nu mai ai ce sa faci. Sorry

| Together a răspuns:

Ce te-a facut sa te indragostesti, daca initial nu erai interesata? A facut ceva anume care ti-a schimbat parerea? Sau e doar lipsa altei persoane care sa fie langa tine?

| VelicanEmilia a răspuns:

Draguta, ideea sta in felul urmator:cat n-ai fost tu interesata de el, baiatul incerca sa iti intre in grații. Atata timp cat tu te-ai schimbat la 180° si ai inceput sa-l placi, el deja si-a indeplinit planul. In general femeile is prada, barbatii is vanatorii. Cand el si-a indeplinit misiunea, s-a dat de fund inapoi ca racul... El s-a simțit depasit de situatie, probabil s-a speriat cand si-a dat seama ca tu chiar vrei ceva serios si cred ca el nu este pregatit. S-ar putea sa-i straluceasca ochii dupa mai multe.