| papuciirupti a întrebat:

Ati fost in relatii la distanta?
totusi ce parere aveti despre acestea?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, am fost si nu a functionat!
In principiu, cam 90% din asemena relatii sunt sortite esecului.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Sunt naspa relatiile la distanta. ORIBILE!

| 393Dan a răspuns:

Relatia la distanta e mult mai intensa decant o relatie obisnuita, pentru ca trebuie sa lucrezi mai activ la ea, din cauza ca nu esti langa ea. Probabil unul din avantaje este ca n-ar sa te urmareasca ce faci 24/7, insa nici tu n-ai sa poti fi sigur ce face ea acolo si cu cine. Plus dupa ceva timp e greu sa mentineti magia...ai vorbit cu ea despre tot ce-i posibil deja, nu puteti merge nicaeri impreuna, nu puteti sa va atingeti. Vorbiti mai rar...si te trezesti intr-o dimineata si-ti dai seama ca ti-ai pierdut jumatate de an in van.

| Elide a răspuns:

Cea mai nașpa relație asta e..la distanta! Nici măcar nu cunoști persoana respectiva decât "pui botu'"la frazele perfecte după Facebook, wapp etc, nu poți știi cine.i cu adevărat este doar o pierdere de timp.

| Xdreaper21 a răspuns:

Nu dar probabil o sa fiu deoarece eu dau bacu si e posibil sa plec la facultate in alt oras iar iubita mea mai are 2 ani de liceu

| Mihaelablabla a răspuns:

Am fost și e aiurea. Stai toată ziua pe telefon, skype să comunici și uiți cum arată până și blocul tău. consider că este o relație toxică ce te oprește din a trăi viața cu adevărat.

și da, există partea în care dacă vă întâlniți să nu vă înțelegeți și să nu fie atracție - chiar dacă pe telefon era.

| LoveMeBabyasdfg a răspuns:

Am o relatie de 2 ani si 1 an a fost la distanta.Da, a fost greu, dar daca intr-adevar doua peroane se iubesc, rezista si trec peste orice.Nimeni nu ne-a dat sanse, toti credeau ca o sa ne despărțim, dar au trecut 2 ani si inca suntem împreună si ne iubim foarte mult, in ciuda tuturor obstacolelor pe care le-am întâmpinat.Eu zic ca nu ar trebui sa ne lasam descurajati de asemenea lucruri, pentru ca atunci cand iubesti lupti si treci peste orice.