| eduardd a întrebat:

Ce parere aveti despre o "mama" care si-a parasit fiul, locuieste la 3 km distanta fata de el, si de-abia vine o data pe saptamana sa-l vada(zic de-abia fiindca au fost si perioade de 2 luni cand nu l-a vizitat)

Răspuns Câştigător
| HBK a răspuns:

Acea persoana nu se mai poate numi mama nici macar in ghilimele. Un om cu suflet rece.Umanismul este o atitudine faţă de valorile general umane.Pentru a ajuta pe cei nevoiasi, sa fim alaturi de acesti copii ce nu au avut noroc de dragoste materna.

8 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Nu-si merita titlul de mama. Am incheiat. Pentru mine cuvantul mama e ceva deosebit, n-am ce sa-i reprosez mamei mele. Nici ei, nici tatalui, s-au dedicat cu totul in educarea mea. Si pentru asta le sunt recunoscator.

| anad a răspuns:

Daca vine totusi si se intereseaza de el cred ca ii pasa si il iubeste. Nu stiu din ce cauza nu il poate tine cu ea si n-as vrea sa acuz fara sa stiu niste amanunte. Exista si mame denaturate care au alte prioritati si nu le pasa de copii, dar sper ca in acest caz altele sunt motivele.

| Mya a răspuns:

Nu ma mai surprinde nimic! Sa fim ingaduitorihee hee cel putin aceasta il mai viziteaza, spre deosebire de altele care se comporta ca si cum nici nu au dat viata unui suflet si-si vad de viata fara nici o urma de remuscare!

| ;x^..::pasTiluTza`))::...:x:x a răspuns:

oh go on de ce nu ma mira faptul:s? deja chestia asta e ceva obisnuitoh go on

| liveincolors a răspuns:

Nu se poate numi mama. Parerea mea, o astfel de persoana care isi lasa copilul de izbeliste nu merita niciun pic de respect.

| spot a răspuns:

Este o mama denaturata care nu isi iubeste copilul si nu o intereseaza soarta acestuia. baiatul trebuia sa comunice foarte mult pentru a nu fi coplesit de absenta mamei. trebuie sa-si faca multi prieteni dar trebuie sa aiba grija in ce anturaje se baga...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o "mama" extrem de "iubitoare" si de "grijulie"pe care "o intereseaza foarte mult"soarta copilului ei. Dar este al nu stiu catelea caz, deci nu ma mira deloc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si fosta mea sotie ne-a parasit. Am ramas cu fetita mea de 11 ani. Ce pot sa spun.gunoaiele societatii, scursori.La noi sunt aproape 2ANI de cand nu o mai intereseaza pe mama heroina de propriul copil.Si culmea sta cu un tip cu 13 ani mai mic decat ea si a mai facut un copil. Am auzit ca din prima casnicie a ei a mai abandonat un copil intr-un centru de plasament pe motivul unui handicap.Asta e femeia pentru care am jurat credinta in fata altarului.