| Catalinblue a întrebat:

Ati facut vreoadata sex oral fara prezervativ se poate lua vreo boala sau daca faci fetei?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi că nu toată lumea face sex oral.
Da, poți lua boli cu transmitere sexuală, fără prezervativ.
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| DyNo a răspuns:

Femeia, da, poate lua boli de la barbat.

| Necunoscut112 a răspuns:

Cum adica sex oral fara prezervativ? se face si cu prezervativ? adica in cazul baiatului care face oral trebuie sa si-l puna pe limba?

| DedeeAndreea a răspuns:

Buna! Nu am facut niciodata sex,nici anal,nici oral,nici normal! Sunt virgina,dar iti pot spune ca fata poate lua SIDA, Hepatita, si alte boli daca face fara prezervativ, si bineinteles, daca partenerul este bolnav.In plus, sexul oral nu este recomandat!

| DiazAndreea a răspuns (pentru DedeeAndreea):

Buna mary, el se refera la sexul oral daca stii ce este ala, mai grav este cel normal in prezenta unor boli, o spun ca sa stii, in cel oral se poate lua doar herpes si alte boli usoare care in urma unui tratament scapi de ele. pentru a se transmite virusul HIV esate nevoie de un schimb in cantitate mare de saliva, sau sange, care este o transmitere imediata.

| derpiiiiiiiina a răspuns:

Da HIV se poate transmite daca partenerul are leziuni care singereaza in cavitatea bucala.

| NuStiuDeCe a răspuns:

Poti sa faci ciuperci in gura si nu o sa iti placa happy trebuie mers la medic, pentru femei este tantum rosa happy pentra spalare vaginala