| IoanaAnghel24 a întrebat:

Ati fi impreuna cu o fata mai urata, fara forme, dar desteapta? Nu tocilara, sa fie sociabila, dar nu foarte frumoasa.

29 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Aia din comentari sunt ipocriți, în fapt uitate la câte like uri are una urata vs una frumoasa,inteligenta,caracterul nu școală penisul, sa nu mi spună ca lor da ca mint grav, sunt multe fete inteligente dar una frumoasa e mereu ales de ce crezi ca mulți sunt respinși? Ca dau la alea frumoase, nu te încrede în ipocriți, eu unu as sta la o conversație cu tine, dar sexual nu va fi atracție nici iubire, nici din partea ta, ca nici tu nu ești atrasa de urâți și tot de aia frumoși

| RAY a răspuns:

Acum 4 ore | 86wally83 a răspuns:
Heei!

Având în vedere că frumusețea este subiectivă, da

e pe naiba subiectiva, ce vrajeala e si in barbati, fetele mai spuneau asta, dar acum baieti au devenit tarfe masculine, mincinosi si ipocriti

| RAY a răspuns:

Am facut si un test pe TPU
aceste userite au raspuns ca sufletul conteaza, am solicitat unor baieti sa vb cu ele, acestea au fost respinsi pe baza de poza, vorbind cu ele am aflat ca au avut aventuri cu barbati dotati, dar acum ipocriti sunt barbati care vor sex asa ca se dau baieti cuminti si buni
https://www.tpu.ro/utilizator/aciygm
https://www.tpu.ro/utilizator/aajhid
https://www.tpu.ro/utilizator/agqvz
https://www.tpu.ro/utilizator/abavza
https://www.tpu.ro/utilizator/aahtqv
https://www.tpu.ro/utilizator/abyndg

| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca nu-i cazul sa-ti faci probleme de la 14-15 anisori.
Te vei schimba si vei vedea in cativa ani, ca din ratusca urata, va iesii o lebada frumoasa!
Nici relatiile cu baieti nu-s importante acum, fiind mai importanta cartea si dezvoltarea intelectuala si bineinteles cea fizica, la care poti lucra, ca-i timp destul sa te transformi, asa cum iti doresti.
Apuca-te de un sport si practica-l, fiindca ajuta la dezvoltarea unui corp frumos si armonios!

| mihai69 a răspuns:

De ce nu?

| LoveSleep a răspuns:

Nu

| CIaudiu a răspuns:

Daca avem lucruri in comun, da.

| RAY a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Un băiat sincer, nu vad rostul acestor gogoși

| pixelbundle a răspuns (pentru RAY):

Ca sa fie clar, nu vorbesc de persoane diforme

Iti pot spune din experienta ca exista din astia frumosi exterior (de ambele sexe) cu care n-ai vrea sa ai de a face ca om daramite intim (in studentie am lucrat in cateva studiouri de televiziune).

Relativ de cat de bine se poate cuantifica frumusetea, inchipuie-ti ca ai fi cu o femeie ca Meryl Streep ( adica "interesanta" in acceptiunea generala ). Eu am fost si mi se parea cea mai frumoasa femeie din lume. Eram indragostit de ea, vedem celelalte femei ca fiind frumoase insa ea le eclipsa pe toate (in ochi mei).
Este un tip de traire pe care v-o doresc tuturor (sincer) si la care nu as fi putut spera daca as fi urmarit niste criterii rigide.

| RAY a răspuns (pentru pixelbundle):

Cand iubesti ea e cea mai frumoasa fata din univers

| pixelbundle a răspuns (pentru RAY):

Da, asa este happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca eram si eu urat stateam ca nu aveam de ales.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum a mers relatia?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ce relatie?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu aia urata

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu frate ca nu am fost cu nicio urata, cred ca nu ai inteles raspunsul

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Te am citit rapid, acum te am citit cu rațiune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heei!

Având în vedere că frumusețea este subiectivă, da!

Eu unul pun preț pe ceea ce ești, iar ceea ce ești tu este mintea, personalitatea, caracterul tău.

Dacă mai arăți și pe gustul meu este un bonus.

Succes!

| pixelbundle a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci, ca sa clarificam (desi e scris clar la profil) si eu sunt tot "unul"

Iti multumesc pentru pretuire dar nu pot sa imi pun problema de a fi pe gustul tau.

O zi faina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| IamJoKeR a răspuns:

Da, aș sta cu ea!

| PuținConteazăNumele a răspuns:

Depinde de gusturile fiecaruia

| CtBogdan a răspuns:

Da

| YeeeeRoooock a răspuns:

Dap. de ce nu?

| pixelbundle a răspuns:

Da, stai linistita, exista tipul ala de baiat.
Insa e putin probabil sa il gasesti printre "bad boys" si "cool guys".

Frumusetea este relativa, nu concurezi pentru titluri de frumusete, incearca sa ai mai multa incredere in tine si in corpul tau.

Daca ai posibilitatea, mergi la sala, cauta sa iti faci un program de sport care sa iti avantajeze fizicul si supletea iar restul va veni de la sine.

Daca nu, cauta pe net filmari ale programelor gen "Pilattes" care sa nu necesite folosirea greutatilor sau cine stie ce pozitii daunatoare sanatatii si exerseaza (pe cat posibil zilnic) acasa.

Relativ la baieti, gandeste-te ca alegerile ii definesc ca oameni si e usor sa ii judeci vazand alegerile lor (deci vezi ce fel de fete au ales si iti vei da seama ce fel de oameni sunt ei). Vei vedea multe cazuri si vei realiza ca este mult mai bine pentru tine ca ei au ales sa fie cu alta, nu cu tine.

Numai bine happy

| RAY a răspuns (pentru pixelbundle):

Omule exista pers populare, ba putem știi ce e frumusețea, putem compara doua persoane, un studiu făcut pe toate continentele au dovedit ca fata simetrica e imaginea frumuseți, cum poți spune ca e relativa, mai ales ca exista efectul hallo iar cei frumoși sunt percepuți ca fiind inteligenți, buni

| alvostrustietot a răspuns:

DA

| mihaienat2000 a răspuns:

Ai Instagram?