| Absent a întrebat:

Ati fost in Italia-Roma? Cum va parut? Funda+vot ( scuze de categorie )

Răspuns Câştigător
| ana_2556 a răspuns:

Intamplarea face ca am fost happy Mi-a placut extraordinar de mult pentru ca in general imi plac constructiile vechi, totul ce a fost pastrat asa cum era inainte. daca ai de gand sa te duci in Roma sfatul meu este sa stai mai mult de 4 zile cat am stat eu, pentru ca am fost mereu pe fuga sa vedem cat mai multe si a fost ingrozitor de obositor. Se pot lua diferite trasee care se plimba prin anumite parti din Roma, cu casti prin care iti alegi limba dorita (evident nu romana), dar engleza, franceza, spaniola germana, si parca mai erau cateva dar nu m-au interesat. Anyway, Si vorbeste unu care iti povesteste despre istoria fiecarei cladiri pe langa care treci.Am fost la Colosseum dar nu pot spune ca l-am vizitat pentru ca am ajuns undeva pe la ora 11 si deja era o coada de vreo 300 de metri. Vaticanul la fel, am stat la o prietena care locuieste in Roma si ne-a spus ca cei care vor sa vada interiorul vaticanului se duc acolo cu o zi inainte, dorm peste noapte pe jos si abia a doua zi intra. Deci a picat si ala. Am fost in Piata Spaniei, am vazut columna lui Traian, Piata Navona parca se numea, cu niste fantani enorme in care mi-am pus si o dorinta, si care erau absolut full de oameni. Ca orice oras e impartit in orasul nou si orasul vechi. Orasul nou este groaznic, plin de gunoaie, tramvaie din secolul 19, nu stiu ce sa zic, nu mi-a placut deloc. dar orasul vechi este superb, este plin de istorie, plin de poveste, parca intrii in alta lume.
App daca vrei sa te duci vara, te avertizez ca o sa fie foarte foaaarte aglomerat, si foarte cald, la ei daca scrie undeva ca sunt 25 grade C, se simt ca 35 la noi pentru ca umiditatea este foarte mare.
Sunt foarte multe de vazut, dar sa te interesezi dinainte ce poti vedea.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cryingN-am fost in Italia dar acolo e iubitul meucryingpe care n-o sa-l mai vad niciodatacrying
offf...