| LolyKissYou a întrebat:

Daca persoana iubita te-ar insela...ai ierta-o? sau ai vrea razbunare si cum ai proceda?big grin

Răspuns Câştigător
| Karina77 a răspuns:

Pai... te desparti de el, ramaneti prieteni, nu te apuci sa ii reprosezi nimic si asa o sa ii arati ca esti de o mie de ori mai matura decat el.

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

nu l-as ierta, m-as desparti de el fara sa ma razbun, cred ca despartirea doare mai tare ca razbunarea

| Trolli a răspuns:

Nu as ierta-o, dar nici nu m-as razbuna.
Daca m-a inselat, inseamna ca ceva nu merge bine. Fie vina mea, fie vina lui, fie vina amandurora.
Mai bine punem punct, pentru ca o data ce unul dintre noi a inselat, increderea si respectul au disparut.

| kryss456 a răspuns:

Eu i-as mai acorda o sansawinking

| LolyKissYou explică (pentru kryss456):

Oricine are dreptul la o a doua sansa happy adica asa ar fi corect laughing sa zicem...

| oBuburuză a răspuns:

As ierta-o dar nu i-as mai da nicio sansa!

| LolyKissYou explică (pentru oBuburuză):

Vorba asta : " te iert dar nu pot sa uit" e cea mai mare prostie pe care am auzit-o in viata mea... si nu ma refer la tine acum, dar mi-a venit in cap cand ai spus ca ai ierta dar nu i-ai da nici o sansa.

| oBuburuză a răspuns (pentru LolyKissYou):

Ma refer ca as ierta persoana aceea gen mai tine-m legatura, dar nu i-as mai da o sansa sa fiu cu aceea persoana. Cum a zis si Mona despartirea doar mai tare ca razbunarea!

| LolyKissYou explică (pentru oBuburuză):

Da. ai dreptate..cred ca inca mai tin la el si mi-e greu sa cred ca mi-a putut face asta. Dar am 16 ani..trece repede laughing sper.

| FairyTailFan a răspuns:

Eu nu sunt sigura ca as ierta acea persoana după ce m-a facut sa sufar dar nici nu as cauta sa ma razbun. Daca chiar ii pare rău si esti sigura ca nu va mai face aceeasi greșeală, ai putea sa-l ierti dar asta depinde cat de mult timp ați fost împreuna si cat de multă încredere ai in el.Bineinteles ca ti-ai pierdut mare parte din încrederea pe care ai avut-o odată in el dar orice om mai face si greșeli.Nu pot sa-ti spun ce se va intampla daca îl vei ierta deoarece eu nu am trecut pana acum prin așa ceva dar d un lucru sunt sigura:daca faci ce iti spune inima in mod clar nu vei regreta... Daca totuși nu crezi ca mai poți avea o relație pe plan sentimental cu el ai putea sa ii mai dai o șansa ca prieten. Sper ca te-am ajutat.Mult succes big grin

| LolyKissYou explică (pentru FairyTailFan):

Te-ai cam apropiat de adevar laughing Sincer..eu m-am razbunat si s-a razbunat si el si pana la urma am ramas prieteni, prieteni gelosi laughing

| Deniiisa08Andreea a răspuns:

Nici o a doua sansa, nici razbunarewinking