| anonim_4396 a întrebat:

Ati fost vreodata parasiti pentru cineva iar dupa un timp persoana iubita sa regrete enorm? S-a intors roata?
Trec printr-o despartire dupa 2 ani de relatie, relatie ce s-a terminat pentru ca m-a inselat de mai multe ori si eu am aflat. Sufar enorm si nu stiu cum pot trece peste mai usor.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mi s-a intamplat sa regrete si sa vrea sa ne impacam. Desigur, nu a mai fost posibil, se terminase deja. Nu stiu daca s-a intors roata, il iubisem si mi-as fi dorit mult sa nu sufere niciodata (imi doresc ca toti oamenii pe care i-am iubit sau ii iubesc sa nu fie supusi suferintei). Eu am trecut peste despartire invatand foarte mult (eram studenta). Asa mi-am ocupat timpul, mi-am tinut mintea ocupata si obosita si nu am avut timp sa jelesc. Dupa aproximativ 2 ani de la despartire mi-am dat sema ca ma vindecasem, ca ma puteam gandi la el fara nici cea mai mica suferinta.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Chestiile de gen au devenit deja banale "normalitati", se stie, e dureros, dar nu miza neaparat pe o karma identica. Suferinta poate veni de oriunde, absolut neasteptat, si chiar cand ti-e lumea mai draga.
Invata, daca esti studenta si mai ales incearca sa afli si sa intelegi de ce te-a inselat, pentru ca, daca ai si tu unele merite, sa incerci sa nu le repeti si in viitor. Mai precis, sa nu fi fost prea rigida sau insuficient de sociabila, etc.
Citeste, asculta muzica de relaxare si daca mai ai timp fa si ceva sport - sau macar in camera! - si mananca cat mai sanatos, salate de fructe si legume!
Fara chipsuri, sucuri acidulate si fast food, ca mintea ta sa fie bine ajutata!
O sa apara si printul tau!
Va fi bine!
Succes!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

ATENTIE MESAJ DUR NERECOMANDAT CARDIACILOR

draga domnisoara esti tanara la fel ca iubitul tau in perioada tineretii inselatul este un lucru NORMAL, INVEITABI;, FIRESC, doar oamenii puternici sunt capabili sa accepte acest adevar. imi cer scuze dar ar trebui sa iti fie rusine de tine daca te-a inselat de mai multe ori. un om normal daca afla ca partenerul/a l-a inselat/a inselat-o stie ca este momentul sa se retraga elegant din relatie si sa continue mai departe. sunteti in perioada strabaterii cearsafuriilor, betiilor in camin, cearsafurile campusului universitar sunt pregatite de menajerele caminului si asteapta sa fie strabatute, chefuri in camin. odata pasita in etapa asta a vietii trebuie aceeptat inselatul ca ceva NORMAL SI INEVITABIL, omul NU este proiectat sa fie MONOGAM, are nevoie de diversitate sexuala mai ales in tinerete. daca nu esti capabila sa accepti acest adevar atunci NU TE BAGA. NU exista regrete dupa despartire nu va mai amagiti aiurea lasati naibii telenovele turcesti

| RAY a răspuns:

Nu,n-am patit asa ceva,fetele alea au stat din plictiseala atat,draga mea voua va plac dramele vb serios, va plac baieti de genul de asta baieti cuminti sunt singuri, isi place ca suferi ca de nu tiar place ai pleca de la el da cum sa pleci cand iubirea e asa mare, curvarul de el creaza drame ceea ce e cool, tenant, am vb cu multe fete toate mi-au spus ca adora suferina, dramele nu inteleg de ce?

| Emilian65 a răspuns:

Daca te-a inselat, de ce iti pare rau? Gasaste-ti un alt baiat care sa fie fidel cu tine si sa va iubiti cu adevarat.

| LoveSleep a răspuns:

Nu are vreun frate?

| WaterDrop a răspuns:

Te-a inselat pentru ca nu ai stiut sa-l tii langa tine. Invata sa faci asta si cauta-ti altul daca nu vrei sa se repete situatia.

| Axde a răspuns:

Draga mea, imi pare foarte rau sa aud tot mai des povesti triste, dar nu uita ca orice s-ar intampla viata merge inainte.
Ce ai intrebat tu se intampla foarte frecvent deoarece cel care a plecat triumfator din relatie isi da seama de ce a avut si a pierdut din prostie.
Si eu am patit-o, bineinteles si l-am iertat prea usor fiindca nici acum nu e usa de biserica si in plus il iubesc enorm. Nu puteam renunta la el fiindaca avea acel ceva si ne intelegeam de parca am fi fost facuti unul pentru altul, ne completam cum zice Ruby ca sarea si piperul.
Daca ai fost speciala pentru el si daca i-a fost bine alaturi de tine, se intoarce si atunci tu vei avea AS-ul in mana. Daca alegi il ierti fa-o cat de incet poti, lasa-l sa lupte putin fa un pas inainte si doi inapoi sa vezi cat de rau ii pare si cate ar face pentru tine.
Nu te lua dupa unele animale in calduri ca altcumva nu le pot spune, (tind sa cred ca fac misto din lipsa de ocupatie si nu sunt atat de redusi..nu ai cum) cum ca inselatul e normal. Dumnezeu a facut un barbat si o femeie prima data, nu a facut harem, ca doar in doi iti poti face un viitor si o familie mai tarziu. Spre deosebire de animale noi mai avem si creier, plus ca nu e n'bine dpdv medical sa ai mai multi parteneri, implica mai multe riscuri. Te poti bucura de viata, chiar mai mult, Doar in doi.
Si chiar daca nu se va intoarce, tu sa nu te milogesti dupa niciunul caci nu merita. Vei intalni un baiat care iti va merita iubirea si tu ii vei fi de ajuns (chiar daca sunt putini). Doar priveste optimista inainte.
Sa fii iubita!