| papusika97 a întrebat:

Ce as putea sa fac sa trec mai usor peste o despartire sa uit de acea persoana cand nu ma gandesc la el zambesc is bine si e totul ok dar trece un timp si imi aminteesc iar de elsad

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la el.Gaseste orice alta activitate care sa te tina ocupata si sa te faca sa mai uiti.Sterge tot ce tine legat de el pentru ca daca le vei pastra tie iti vei face si mai mult rau,si asta nu este bine deloc, pentru ca doar te vei distruge si nu cred ca ti-ai dori asta nu?
Stiu ca iti este greu, te inteleg perfect si chiar imi pare rau pentru tinehappy. Trebuie sa fi tare si sa incerci sa o iei usor usor de la capat.Ai sa vezi ca intr-un final vei reusi sa treci peste asta si vei fi mult mai bine.
Asa ca fi tare, capul sus si mergi inainte.Ai sa vezi ca vei reusihappy
Baftahappy

6 răspunsuri:
| Zady a răspuns:

Singurul lucru pe care il poti face pe moment este sa iti gasesti o ocupatie... ceva care chiar sa te tina ocupata.nu trebuie sa cauti neaparat pe cineva imediat pentru ca e posibil sa o faci doar din dorinta de razbunare si sa pici tot u rau...gaseste-ti o pasiune, un hobby

| papusika97 explică (pentru Zady):

Am hobby dar nu e de ajuns vreau ceva ocupati cant dansez dar imi sare gandul la el plus ca il mai vad si pe autobuz cand vin acasa si mereu imi vine sa plangcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai in timp vei reusi sa il uiti.Incearca sa iti tii timpul ocupat cit mai mult, pina gasesti pe altcineva.Numai bine.

| papusika97 explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa gasesc pe cinevakiss

| Staicu_Cristi_1998 a răspuns:

Nu zic ca e o idee buna incearca sa fii cu altcineva adica sa te bagi cu altcineva... o sa vezi ca trece mult mai usor asa tongue asta as face eu tongue

| papusika97 explică (pentru Staicu_Cristi_1998):

Nu pot fiindca va zice ca eu m`am desp de el pentru altcineva si sincer momentan nu vreau sa aud de baietii ca toti sunt la fel si toti m`au ranit